Hangi Yazılım Dili İle Başlamalıyım Sorusunun Cevabı

Perturbation

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hangi yazılım dili ile başlamalıyım sorusu kafasında dolaşan kişilerin cevabını net bir şekilde alabileceği bir şema. Yabancı diliniz yok ise çeviri kullanarak anlayabileceğiniz cümleler içeriyor. Başlangıç (Start) yerinden sırayla gidip soruları kendinize göre cevapladığınızda sizin için en uygun programlama dilini bulacaksınız. Yazılıma ilgili kişilerin bilgisayarında yada herhangi bir yerinde tutması gerektiği bir şema olduğunu düşünüyorum.

ggg.png

@Elvedui'ye Türkçe halini attığı için teşekkür ederim.
477f08ad4484.png

Son düzenleme:
Bu da İngilizce bilmeyenler için benden olsun. Bir bilgisayar mühendisi olarak önerim; öğreneceğiniz ilk dil "akademik İngilizce" olsun. Sonrasında Python dilini öneririm. Algoritma mantığını kavradıktan ve bir dilde belirli bir seviyeye geldikten sonra zaten diğer dillere geçmek zor olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu da İngilizce bilmeyenler için benden olsun. Bir bilgisayar mühendisi olarak önerim; öğreneceğiniz ilk dil "akademik İngilizce" olsun. Sonrasında Python dilini öneririm. Algoritma mantığını kavradıktan ve bir dilde belirli bir seviyeye geldikten sonra zaten diğer dillere geçmek zor olmaz.
https://s1.eksiup.com/477f08ad4484.png

edit: dosya boyutu 1 MB'den fazla diye yüklenemedi, başka siteden upload ettim.

Dosya boyutunu küçültüp konuya ekliyorum, izninizle. Adınızı etiketleyip koyacağım.

İngilizce konusuna çok katılıyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://s1.eksiup.com/477f08ad4484.png

edit: dosya boyutu 1 MB'den fazla diye yüklenemedi, başka siteden upload ettim.
Hocam ben şimdi öğrenmek istiyorum ama hiç bir şey bilmiyorum. Python ne onu bile bilmiyorum :) Ama Python'dan başlamam gerektiğini öğrendim ne yapıcam ben şimdi :D
Hangi yazılım dili ile başlamalıyım sorusu kafasında dolaşan kişilerin cevabını net bir şekilde alabileceği bir şema. Yabancı diliniz yok ise çeviri kullanarak anlayabileceğiniz cümleler içeriyor. Başlangıç (Start) yerinden sırayla gidip soruları kendinize göre cevapladığınızda sizin için en uygun programlama dilini bulacaksınız. Yazılıma ilgili kişilerin bilgisayarında yada herhangi bir yerinde tutması gerektiği bir şema olduğunu düşünüyorum.

Eki Görüntüle 345293

@Elvedui'ye Türkçe halini attığı için teşekkür ederim.Eki Görüntüle 345296

Hocam ben şimdi öğrenmek istiyorum ama hiç bir şey bilmiyorum. Python ne onu bile bilmiyorum :) Ama Python'dan başlamam gerektiğini öğrendim ne yapıcam ben şimdi :D

İlk önce "Algoritma ve Programlamaya Giriş" eğitimini almanızı öneririm. Yazılım mantığını en iyi bu eğitimle kavrarsınız. Muhteşem bir başlangıç olur. Ardından Python ile ilgili eğitim setleri, udemy dersleri veya kurslara gidebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı