Hangi yazılım diliyle başlamalıyım?

İşini iyi yapsan ne olcak insanlardan para almadıktan sonra zor sen hiç pazarda olmadın herhalde tahsilatın ne kadar zor olduğunu bilmiyosun , sana bi gün bi liste vereyim iş yaptığım adamlardan topla desem dayak yemeden gelirsen bi sıkımlık diş macunu veririm . Ha kurumsal firma dersen 5 yanancı dil , 10 programlama dili ,10 yıl sektörde tecrübe vs vs .

İşini iyi yapsan ne olcak insanlardan para almadıktan sonra zor sen hiç pazarda olmadın herhalde tahsilatın ne kadar zor olduğunu bilmiyosun , sana bi gün bi liste vereyim iş yaptığım adamlardan topla desem dayak yemeden gelirsen bi sıkımlık diş macunu veririm . Ha kurumsal firma dersen 5 yanancı dil , 10 programlama dili ,10 yıl sektörde tecrübe vs vs .

Esnaf agziyla konusuyorsun, sende profesyonel developer havasi yok; daha cok saga sola WordPress'le web sitesi yapmaya calisan internet kafe isletmecisi havasi var.

Birak tahsilatta problem yasamayi, odeme almadan IDE'yi acmaz firmalar, 10 senedir sektordeyim.
Rastgele ara bir tanesini, "bana yazilimi teslim ettiginizde odeme yaparim yalniz" de bakalim, ne cevap aliyorsun :)

Gerci 2019 yilinda yazilimin para kazandirmayacagini iddia etmek icin zaten bu isten anlamamak gerekiyor, neden ekstra analiz yapiyorsam.

Ben 2 yıldır çalışıyorum. Kurumsalda da çalıştım Kobide de artık benim talihsizliğim mi bilmem.
Kurumsalda yaşananlar:
Namaz kılıyor musun.
Siyaset saç sakal karışmalar.
Mesai Ücretlerini vermeme.
Kobiler:
Sigorta yapılmadı.
Düzensiz maaş ödemeleri veya üstüne yatma.

Bu sorunları yaşadım ben iyi bir yazılımcı olduğumu iddia etmiyorum.
Geçen haftaya kadar çalıştığım firma ödemeleri düzgün yapmadı. Hep bahaneler uydurdu.
En son bana dediği projeleri bitir. Senide yollayalım.
Haliyle proje bitirmedim umurumda değil ne yaparlarsa yapsınlar

Ben sadece iyi niyetimiz sömürülüyor.

Ancak çok kurumsal firmalara girmek gibi bir şansım yok zaten kapılar 5 yıl tecrübe ile açılıyor.

Ben 2 yıldır çalışıyorum. Kurumsalda da çalıştım Kobide de artık benim talihsizliğim mi bilmem.
Kurumsalda yaşananlar:
Namaz kılıyor musun.
Siyaset saç sakal karışmalar.
Kobiler:
Sigorta yapılmadı.
Düzensiz maaş ödemeleri veya üstüne yatma.

Bu sorunları yaşadım ben iyi bir yazılımcı olduğumu iddia etmiyorum.
Geçen haftaya kadar çalıştığım firma ödemeleri düzgün yapmadı. Hep bahaneler uydurdu.
En son bana dediği projeleri bitir. Senide yollayalım.
Haliyle proje bitirmedim umurumda değil ne yaparlarsa yapsınlar

Ben sadece iyi niyetimiz sömürülüyor.

Ancak çok kurumsal firmalara girmek gibi bir şansım yok zaten kapılar 5 yıl tecrübe ile açılıyor.

Ben kurumsal firmada calismaya basladigimda daha mezun bile degildim. Stajdan sonra hemen basladim. Sacima sakalima da hic karisan olmadi.

Evet, kotu sartlarda calisanlar kesinlikle vardir; kurumsal ovecek degilim. Ama diger muhendislikleri dusunursen gunumuz icin en parlak kariyerdir bilgisayar. Tanidigim hic bir elektronikci yok ki yazilim sektorune atilmak zorunda kalmis olmasin. Turkiye'nin talihsizligi bu tabi.

Hatta soyle iddia ediyorum, bir tane issiz; ama yazilima cok hakim adam yoktur Turkiye piyasasinda. Cidden, ne yaptigini bilirsen issiz kalmazsin. Hatta isinde iyi olursan Turkiye'de durmazsin, yurt disi firsatlari seni gelip bulur.

Yok kendini geliştirmiş insan zaten işsiz kalmaz. Ancak ülkemizdeki iş verenler gerçekten çok tuhaf çok benciller. Ben kurumsal firmada belkide anarşist yapım gereği tutunamamış olabilirim.
Ama gerçekten bir çalışanın maaşını vermeyecek kadar bencil insanlar mevcut.

Başlama sonunda beş parasız sefil bi yazılımcı olarak dolanırsın etrafta
Yaşım 14 çalışamam ayrıca öğrenme nedenim üniversiteye kadar kendimi geliştirip kendi çapımda bir şeyler yapmak.
Tekrar düşündüm ama yine biraz kararsız kaldım kurs seçiminde şimdi başlangıç önemli değil diyorsunuz ama sonuçta para vereceğim. İki kurs arasında kaldım ikisiyle yapabileceklerimi söylersiniz tam olarak karar verebilirim. 83+ Saatlik Aranan Programcı Olma Kamp Kursu: JAVA,PYTHON,C# C programlama ve C++ programlama ile Yazılım Geliştirme Kurslar bunlar.
Bu kursu satın aldım. C programlama ve C++ programlama ile Yazılım Geliştirme

Son düzenleme:
Esnaf agziyla konusuyorsun, sende profesyonel developer havasi yok; daha cok saga sola WordPress'le web sitesi yapmaya calisan internet kafe isletmecisi havasi var.

Birak tahsilatta problem yasamayi, odeme almadan IDE'yi acmaz firmalar, 10 senedir sektordeyim.
Rastgele ara bir tanesini, "bana yazilimi teslim ettiginizde odeme yaparim yalniz" de bakalim, ne cevap aliyorsun :)

Gerci 2019 yilinda yazilimin para kazandirmayacagini iddia etmek icin zaten bu isten anlamamak gerekiyor, neden ekstra analiz yapiyorsam.

Özele gel sana yaptığım projeleri atıcam . Burda arkadaşlara rezil olma

Rezil eder misin?

Ederim istersn ama yanlış yoldasın bana insanları savunuyor ya herkes mükemmel sana göre kimse kul hakkı yemiyor demi bu ayaklardasın , o gördüğün kurumsal firmalar nasıl hayatına kayıyor insanların onların zeminlerinde ne kirli işler dönüyor biliyoruz . Kurtlar vadisinden daha beterler . Torpille morpille biryerlere gelmişsin herhalde millete hayatın güzelliklerini senin gördüğün tarafından anlatma.
Yaşım 14 çalışamam ayrıca öğrenme nedenim üniversiteye kadar kendimi geliştirip kendi çapımda bir şeyler yapmak.
Tekrar düşündüm ama yine biraz kararsız kaldım kurs seçiminde şimdi başlangıç önemli değil diyorsunuz ama sonuçta para vereceğim. İki kurs arasında kaldım ikisiyle yapabileceklerimi söylersiniz tam olarak karar verebilirim. 83+ Saatlik Aranan Programcı Olma Kamp Kursu: JAVA,PYTHON,C# C programlama ve C++ programlama ile Yazılım Geliştirme Kurslar bunlar.
Bu kursu satın aldım. C programlama ve C++ programlama ile Yazılım Geliştirme

C# visual studio ile başla görsel programlama daha sonra object orianted ile devam et sonra vb c++ ile devam et ordan da html, css , ja , jquery atla sonra da IT manager ile sonlandır ;)

Ederim istersn ama yanlış yoldasın bana insanları savunuyor ya herkes mükemmel sana göre kimse kul hakkı yemiyor demi bu ayaklardasın , o gördüğün kurumsal firmalar nasıl hayatına kayıyor insanların onların zeminlerinde ne kirli işler dönüyor biliyoruz . Kurtlar vadisinden daha beterler . Torpille morpille biryerlere gelmişsin herhalde millete hayatın güzelliklerini senin gördüğün tarafından anlatma.

C# visual studio ile başla görsel programlama daha sonra object orianted ile devam et sonra vb c++ ile devam et ordan da html, css , ja , jquery atla sonra da IT manager ile sonlandır ;)
Kursu satın aldım sizce iade edip C# kursu alayım mı ? Araştırdım C ve C++ öğrendikten sonra diğer diller çok hızlı öğrenirsiniz diyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı