Hangi yazılım dili ile başlanmalı?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
İleride bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum. Şu an 16 yaşındayım ve şimdiden yazılım dili öğrenmeye başlamak istiyorum. Sizce ilk olarak hangi yazılım dilini öğrenmeliyim? Hangi yazılım dili daha kolay?
Şimdi yalnızca Scratch dilini biliyorum o da çok basit ve hiçbir işe yaramıyor. Daha gelişmiş bir dil öğrenmek istiyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Şunu da söyleyeyim, şu anda ne yapmak istiyorsanız o konuda geliştirin kendinizi. Zevkiniz olan şeylere odaklanın bence. En önemlisi yazılım dillerinden önce İngilizce seviyenizi çok geliştirin. Lise'de yapılabilecek en iyi şey İngilizce'yi çok iyi geliştirmek olacaktır bence. Ondan sonrası Lise'de yapılabilecek ekstra şeyler gibi geliyor. Kendi emeğiniz falan. Sevdiğiniz konulara gidin, oyun yapmak falan hoşunuza gidiyorsa başlayın bir oyun motoruna, gerektirdiği dili temelden öğrenmeye çalışın vs. vs. Web sitesi oluşturmak istiyorsanız farklı şeyler deneyin falan onların hepsi size katkı sağlar. Daha lisedesiniz sonuçta önünüzde uzun yol var. YKS var, sınavlar ve yazılılarınız var vs. vs. Okul yoğunluğunda kendinize katacağınız her şey faydalı olur ama ilk düşünmeniz gereken şey tekrardan söylüyorum İngilizce. Bunun dışında okuduğunuz her kitap, bilişim hakkında edindiğiniz her şey fayda sağlar size. O yüzden sanki bir dersmiş gibi bu işlere girişmenizi tavsiye etmem ben. Sevdiğiniz şeyi yapın. Asıl odaklanmanız gereken şeyler varsa onlara odaklanın derim. Okul, ingilizce vs...

Hocam ilk olarak sağlam bir üniversite için ygs-lys sınavlarına çalışman gerekir, şu an yazılım dili öğrenmek için erken yaştasın. Bu sorunun cevabına gelirsek hangi dilden başlanmalı diye bir koşul yok. Algoritma mantığını anladıktan sonra ilgin olan istediğin dilden başlayabilirsin.

12 yaşındayım ve C# kullanıyorum çok kolay ve çok şey yapabildiğin bir dil.

Yeni konular

Geri
Yukarı