Hap İçemiyorum Suda Erir Mi ?

melih_11

Kilopat
Daha fazla  
Hemen konuya gireceğim. Dişimde kist var ve yine faal hale geçti fakat ilacım değişti ve bu seferki ilacın ismi Amoklavin 650mg. Önceki suda eriyen türdeydi fakat küçükken yaşadığım bir olaydan dolayı olsa gerek hiçbir şekilde hap içemiyorum. Bu hap suda erir mi ? Vücuttan atılması için tedavi görmek gerekiyormuş bu korkutuyor beni. Normalde suda eritilmeden içilmesi gerektiğini biliyorum suda eritip içersem ne gibi yan etki yapabilir ? Acilen yorumlarınızı bekliyorum. ( Ameliyata 1 hafta var)

Sorun orda işte o his yüzünden kusma eylemi ile kafamı öne eğiyorum. Kusmasam da yutmamış oluyorum. Fakat böyle giderse ilacı 3 parçaya ayırıp yutmayı deneyeceğim. Yorumun için teşekkürler.

Kardeş aynı sorun bendede var hap içemiyorum. Bardağın altı ile veya dövecekle toz haline getiriyorum dikkar et genzine kaçmasın. :) bi sorun olmaz yani sonuçta her türlü gidiyor.

Birkaç sene önce bende yutamıyordum. İlk başlarda ufak bir ekmek parçasının içine koyup yutmaya başladım, sonra yavaş yavaş hap'ı yutmaya başladım. Denemenizi tavsiye ederim.

Kardeşim hapı normal şeker yiyormuşsun gibi atacaksın ve yutacaksın. Şekerlerden çok daha büyük bu yüzden geçerken öne eğilip onu ağzından çıkarmak isteyebilirsin. Ayrıca tadı da çok kötü. Muhtemelen bunu 5-10 kere deneyeceksin. Ben de 1 sene önce hap kullanmak zorunda kaldım. Eskiden senin gibi eritmeye çalışıyordum ama mecbur olunca da yapmak zorunda kalıyor insan.

Birkaç ay önce poğaça ile denedim olmadı. Ama 1 kere denemiştim. Herkesin dediği tavsiyeleri denemeye çalışıcam. Bakalım hangisi işe yarayacak, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı