Hap yutamıyorum

yone.chad

Centipat
Yok, olmuyor, yutamıyorum. Dilimin ortasına koyuyorum suyu alıyorum ama yutamıyorum. Her türlü taktiği denedim olmuyor. Bunu atlatabilecek çözüm yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok, olmuyor, yutamıyorum. Dilimin ortasına koyuyorum suyu alıyorum ama yutamıyorum. Her türlü taktiği denedim olmuyor. Bunu atlatabilecek çözüm yazar mısınız?

Küçükken annem somun ekmeğin içini çıkarır ilacı onun içine koyar öyle verirdi fark bile etmeden ilacı yutardım.

Boş ve yıkanmış kola şişesinin(Başka şişe de olur, daha büyük şişe daha rahat ilaç içmek demek, ağzı dar olsun. Ben 1 litrelik kola şişesi tavsiye ederim.) 4 de 1'ini suyla doldur(Birden fazla ilaç içeceksen daha fazla doldurabilirsin.). İlacı şişenin içine at ve şişeyi kafana dik. Gözlerini kapa ve sanki susuzluktan ölüyormuşçasına durmadan kana kana iç.

Şişenin dar ağzı dişlerine ve ağzına takılmadan ilacın boğazından geçmesini sağlayacak. "İçememene" sebep olan refleksi tetiklemeden boğazından rahatça geçer.

Son düzenleme:

Bende yutamıyordum. Sonra yutana kadar durmadan su içmeye başladım. Artık 1 yudumda içiyorum.

Geri
Yukarı