Harddisk Alınmaz Mı?

atiince

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5; İşlemci: AMD APU İşlemci Ryzen 5 3550H ve AMD Vega 8, Ekran Kartı: AMD RX560X, RAM: 16GB, SSD: 250GB M.2, Samsung 860 EVO 1TB

PS5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Seagate 5400 RPM bir harddisk alacağım. Depolama aynı fiyatta ki SSD'lerden daha cazip geliyor. Bana deli gibi depolama alanı lazım. SSD'lerde ise aynı boyutta aşırı pahalılar. 100 MB Yazma-Okuma hızları ile acı çeker miyim? Ayrıca şu an M.2 SSD'ye sahibim ve Windows kurulu. Yani disk sorunu vs. problem yaşatmaz bana.

Çözüm
Seagate 5400 RPM bir harddisk alacağım. Depolama aynı fiyatta ki SSD'lerden daha cazip geliyor. Bana deli gibi depolama alanı lazım. SSD'lerde ise aynı boyutta aşırı pahalılar. 100 MB yazma-okuma hızları ile acı çeker miyim? Ayrıca şu an M.2 SSD'ye sahibim ve Windows kurulu. Yani disk sorunu vs. problem yaşatmaz bana.

Ben M.2 SSD ve HDD kullanıyorum M.2 SSD'ye kısa süre oynayıp sileceğim oyunları küçük boyutlu uygulamaları kuruyorum HDD'ye yaptığım ders kayıtları fotoğraf video uzun süre oynayacağım yüksek boyutlu oyunları kuruyorum en mantıklısı M.2 + HDD bence.
1 TB QVO SSD şu an 800 TL bence o kadar da kısılmış olmuyor. Üstüne de 1-2 TB HDD alınsa Max 1300TL ediyor ki bence çok normal bir para verdiği performansa bakılınca.

Herkes 10.000 TL bütçe ile sistem toplayamıyor ki. 4000 TL ile sistem toplayan biri 1000 TL SSD için verirse kasa boş kalır gibi 😄

Yorumlarda sistemden kısmaktan bahsetmişsiniz. Belirtmemişim özür dilerim. Laptopa ek olarak alıyorum 250 GB yetersiz kalıyor oyunlar için. Bende oyunların yüklü olması gibi bir hastalığa sahibim.

Yorumlarda sistemden kısmaktan bahsetmişsiniz. Belirtmemişim özür dilerim. Laptopa ek olarak alıyorum 250 GB yetersiz kalıyor oyunlar için. Bende oyunların yüklü olması gibi bir hastalığa sahibim.

Yok biz genel bir konuşma yaptık zaten. Sadece masaüstü veya dizüstü olarak değil yani.

O zaman bence 1 TB ya da 2 TB SSD alınabilir. Bütçenizi belirtirseniz öneride bulunabilirim.
Herkes 10.000 TL bütçe ile sistem toplayamıyor ki. 4000 TL ile sistem toplayan biri 1000 TL SSD için verirse kasa boş kalır gibi 😄

Haklısınız ama hız ve depolama takıntısı olan biri için verilebilecek bir para. Ama bütçe düşükse zaten SSD+HDD bile önermiyorum ben öncelik CPU GPU.

Seagate 5400 RPM bir harddisk alacağım. Depolama aynı fiyatta ki SSD'lerden daha cazip geliyor. Bana deli gibi depolama alanı lazım. SSD'lerde ise aynı boyutta aşırı pahalılar. 100 MB yazma-okuma hızları ile acı çeker miyim? Ayrıca şu an M.2 SSD'ye sahibim ve Windows kurulu. Yani disk sorunu vs. problem yaşatmaz bana.

120GB SSD yanina depolama için alınır ama bu zamanda HDD'ye kurulmaz işletim sistemi 120 likte olsa SSD şart.

Ben M.2 SSD ve HDD kullanıyorum M.2 SSD'ye kısa süre oynayıp sileceğim oyunları küçük boyutlu uygulamaları kuruyorum HDD'ye yaptığım ders kayıtları fotoğraf video uzun süre oynayacağım yüksek boyutlu oyunları kuruyorum en mantıklısı M.2 + HDD bence.

Çözüm
Tam olarak ikilem de kaldığım konuyu cevapladınız. Teşekkür ederim ve diğerlerine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı