Harp Akademesine gidilir mi?

HD4450

Kilopat
Merhaba ben harp Akademisine gitmeyi düşünüyorum ama akrabalarımda konuştuğumda asker olursan sadece yer, silersin sabah 5'te kalkarsın, yemek yaparsın, temizlik yaparsın falan dediler. Doğru mu bu?

Not: Sat komandosu olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben harp Akademisine gitmeyi düşünüyorum ama akrabalarımda konuştuğumda asker olursan sadece yer, silersin sabah 5'te kalkarsın, yemek yaparsın, temizlik yaparsın falan dediler. Doğru mu bu?

Akrabalarının bahsettiği zorunlu askerlik yani 6 aylık olan. Harp akademisine gidip mezun olursan operasyonlarda yer alırsın.
Maaşlı olarak askerlik yaparsın. Bir meslek olarak.

Sağ ol içim rahatladı o kadar düz tabanım düzeltmeye çalışıyom 1 aydır boşa düzeltiyom sancaktım eyvallah.

Merhaba ben harp akade misine gitmeyi düşünüyorum ama akrabalarımda konuştuğumda asker olursan sadece yer, silersin sabah 5'te kalkarsın, yemek yaparsın, temizlik yaparsın falan dediler. Doğru mu bu?

Akrabaların zorunlu askerlikten bahsediyor. Sen akademiye girdiğin için daha üst rütbe olursun.

Düz tabanlık düzelmez ki. Milli savunma üniversitesi'nde 4 yıllık harp okulunu kazanırsan subay, 2 yıllık meslek yüksekokuluna gidersen astsubay olursun.

Benimki çocukluk düz tabanıydı küçükken pek önemsememiştim ve çocukken kötüydü doktorda 13 yaşında düzelir demişti düzelmiş gibide birkaç yıldır ama ben yine de korkuyom belki ben yanlış görüyorum diye düz basmaya çalışıyom.

Bu mesleği bir keyif olarak veya para için değil de gönüllü olarak canı gönülden istemeniz gerekli yoksa muvaffak olamazsın. Gerçekten basaracagina inanmalisin.

Mülakatları geçsen bile intibak eğitiminde elenirsin. Gerçekten istiyorsanız ileride işşiz kalacağım korkusuyla bu mesleğe girecekseniz, hiç girmeyin.

Denemek için girenler ve tercih yapan insanlar bir sürü insanın hakkını yiyor.

Askerlik gerçekten para için yapilacak bir şey değildir.

Bende, düz tabanım 16 yaşındayım çocukluğumdan beri hayalim Subay olmak ama ne yazık ki olamıyorum uzun süre ayakta kalınca tabanlarım şişiyor. Askerlik para için yapılacak bir meslek değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı