SAT ve Amfibi komando aynı şeyler mi ?

Hocam sağlığım şu an el verseydi astsubaylık okuluna gidicektim bu sene kısmet değilmiş bu yıl.

Amfibiler özel bir birlik, görev yoksa tatbikat/eğitim vardır.
Sloganları "daima hazır"

Kryno hocamında dediği gibi, özel birimler görev yoksa tatbikat/eğitim yaparlar sürekli olarak.

Ve zorunlu askerlikte zaten soruluyormuş kalmak isteyen var mı diye, askerden gelen çoğu kişiye bunu sordum ve hepsi evet soruluyor dedi umarım dalga geçmemişlerdir.

Piyade ve piyade komanda nedir açıklar mısınız?

6 ay askerlik yaparken kalmak istiyorum deseniz bile alım yok ise almazlar. Piyade kep takar komando bere takar.

6 ay askerlik yaparken kalmak istiyorum deseniz bile alım yok ise almazlar. Piyade kep takar komando bere takar.
Umarım alım olur ve kalırım, Ama her sene oluyor diye biliyorum.

1673213224835.png

MSÜ'ye girme hakkınız var. Niye sözleşmeli er olmak istiyorsunuz?
Kifozum, Scapulam ve dişlerim geriye doğru.

Kifoz : Kamburluk
Scapula : Kürek kemiklerim dışa doğru
Dişlerin geri olması durumu basit tel ile tedavi ediliyor, Diğer 2 rahatsızlığımda 2 yıl içinde eğzersiz spor yaparak tedavi ola bilceğime inanıyorum.

Eğer bunlar olmasaydı şu an DAMYO için ders çalışıyor olurdum.

Kifozum, scapulam ve dişlerim geriye doğru.

Kifoz: Kamburluk.
Scapula: Kürek kemiklerim dışa doğru.
Dişlerin geri olması durumu basit tel ile tedavi ediliyor, diğer 2 rahatsızlığımda 2 yıl içinde eğzersiz spor yaparak tedavi ola bileceğime inanıyorum.

Eğer bunlar olmasaydı şu an damyo için ders çalışıyor olurdum.

Sağlık kısmı sözlü mülakattan daha zor. En ufak sorunda eliyorlar.

Sağlık kısmı sözlü mülakattan daha zor. En ufak sorunda eliyorlar.
Denemek istiyorum şansımı ben, Umarım geçe bilirim.

Dostum askerde kalmak istiyorum dendiğinde oralara girmiyorsun bulunduğun birlikte Er olarak 6 ay daha durup asgari ücret veya bölgene göre daha yükseğini alıyorsun. Er yalnız, sözleşmeli er değil.
Hocam tam anlamadım biraz daha açıklar mısınız.

Askerde kalıcagımı kabul eder isem +6 ay daha normal asker oluyorum, Ondan sonra eğer alım olur ise sözleşmeli ola biliyorum değil mi ?

Önce onların seni kabul etmesi lazım, ben kalmak istiyorum dediğinde seni birliğinde direkt bırakmıyorlar. Hakkında değerlendirme alınıp birlik komutanınca tabura ulaştırılır, onay gelir ve kalırsın. İkinci altı aya uzattığında Sözleşmeli Er alımlarında diğer kişilere göre öne geçersin fakat temeli fiziki yeterliliktir. Sözleşmeli Er, Uzman Çavuş vb. rütbeler için öncelikle alım olması lazım, alımı da senin birliğin değil MSB yapıyor. Sözleşmeli Er'i de hemen olamıyorsun, arşiv taramaları gibi bir sürü işlem bir sürü adaya yapılmakta.

Önce onların seni kabul etmesi lazım, ben kalmak istiyorum dediğinde seni birliğinde direkt bırakmıyorlar. Hakkında değerlendirme alınıp birlik komutanınca tabura ulaştırılır, onay gelir ve kalırsın. İkinci altı aya uzattığında Sözleşmeli Er alımlarında diğer kişilere göre öne geçersin fakat temeli fiziki yeterliliktir. Sözleşmeli Er, Uzman Çavuş vb. rütbeler için öncelikle alım olması lazım, alımı da senin birliğin değil MSB yapıyor. Sözleşmeli Er'i de hemen olamıyorsun, arşiv taramaları gibi bir sürü işlem bir sürü adaya yapılmakta.
Fiziki yeterliliği geçer isem gerisi kolay olacaktır, Çünkü geçmiş senelere baktığımda sürekli sözleşmeli er alımı oluyor çok sayıda.

Geri
Yukarı