Harp Akademesine gidilir mi?

Öncelikle, harp akademisine değil harp okuluna girmeniz gerek. Düz taban normalde elenme sebebi fakat şansınıza da bağlı olabildiğince düzeltmeye çalışın ve başka sağlık probleminiz olmadığından emin olun. Akrabalarınız, herkesin yaptığı zorunlu olan askerlikten bahsediyor siz subay olmak istediğiniz için söyledikleri gibi yer temizleme vs. yok.

Zaten istiyorum ama patetes soymak içinde askere gitmem o yüzden sordum.
Öncelikle, harp akade misine değil harp okuluna girmeniz gerek. Düz taban normalde elenme sebebi fakat şansınıza da bağlı olabildiğince düzeltmeye çalışın ve başka sağlık probleminiz olmadığından emin olun. Akrabalarınız, herkesin yaptığı zorunlu olan askerlikten bahsediyor siz subay olmak istediğiniz için söyledikleri gibi yer temizleme vs. yok.

Harp okuluna liseden sonramı gidiyorum ve normal yıl sonu sınavı ile mi yoksa özel bir sınavmı var onamı gireceğim bir de liseden sonra değilse ne zaman gideceğim.

Zaten istiyorum ama patetes soymak içinde askere gitmem o yüzden sordum.

Harp okuluna liseden sonramı gidiyorum ve normal yıl sonu sınavı ile mi yoksa özel bir sınavmı var onamı gireceğim bir de liseden sonra değilse ne zaman gideceğim.
Evet liseden sonra harp okuluna msü sınavı ile girebilirsiniz. Harp akademisi dediğiniz şey çok farklıdır kaba taslak bir şekilde anlatırsam hali hazırda subay olanların kurmay subay olabilmek için gittikleri okuldur.

Geri
Yukarı