Hasar görmüş Ethernet kablosu pingi etkiler mi?

crixus1940

Hectopat
Ethernet kablomun hasar gördüğünü fark ettim. Biraz ezilme ve soyulma olmuş kabloda bazı kısımları sarkıyor. Hız olarak bana 95-99 arası veriyor burada sorun yok ama ping değerlerim özellikle CS:GO'da aşırı dalgalı var denilen şey 10+ oluyor her zaman. Söylediğim gibi Max hızı alıyorum ama ping değerlerim biraz kötü kablo ile alakalı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam kesin bir bilgim yok fakat bence kablo hasarı bağlantı kesilmeleri oluşturabilir. Ping oluşturacağını sanmamakla birlikte tekrardan kesin bir bilgim olmadığını belirtiyim. Sadece fikir yürüttüm.

Kabloyu hareket ettirdiğinde internet bağlantın gitmiyorsa değiştirmene gerek yoktur. Kablonun dış plastiğini bantlarsan daha yararlı olur.

Farklı oyunlarda ping olmuyorsa, cs go'nun sunucularında problem vardır. Diğer oyunlarda'da sorun var ise, sağlam cat-6 kablo almanızı öneririm.

Ethernet kablomun hasar gördüğünü fark ettim. Biraz ezilme ve soyulma olmuş kabloda bazı kısımları sarkıyor. Hız olarak bana 95-99 arası veriyor burada sorun yok ama ping değerlerim özellikle CS:GO'da aşırı dalgalı var denilen şey 10+ oluyor her zaman. Söylediğim gibi Max hızı alıyorum ama ping değerlerim biraz kötü kablo ile alakalı olabilir mi?

Ping oluşturacağını sanmıyorum ancak kopma vs. yapabilir. Bence yeni bir kablo almakta fayda var.

Zamanında hasar görmüş kablo kullanıyordum. Ping sıkıntısı olmuyordu ama 1 saatte 3-4 kez internet bağlantısı kesilip geri geliyordu.

Ugreen marka cat6 kablo siparişi verdim bakalım. Sonuçları yazarım. Teşekkürler
Bozuk Kablo Kesinti yapar Ping Port veya Modemle alakalı bir durumdur kablo aracıdır hasarlı kesintiye uğrayan bi internet sunar ping yapmaz :)

Geri
Yukarı