Hasar görmüş Ethernet kablosu pingi etkiler mi?

Soyulma pek soruna neden olmaz da, etrafını elektrik bandıyla kapat. Belki çevredeki cihazlarla manyetik olarak etkilenebilir kablondaki sinyaller. Yine de pek sanmıyorum.

Ama ek falan varsa gecikmeler veya stabilite anlamında sorunlar yaşabilirsin.

Eğer sorun başlıkta ise başlığı değiştir kabloda varsa bantla yeter
Başlık değiştirme işi biraz nezimetli bi iş abim internet bağlıyor bana kendi internet kablomu yapmayı göstermişti yarım saat sonunda başaramayıp abime vermiştim bilgisi varsa yapmasını öneririm :)

Ethernet kablomun hasar gördüğünü fark ettim. Biraz ezilme ve soyulma olmuş kabloda bazı kısımları sarkıyor. Hız olarak bana 95-99 arası veriyor burada sorun yok ama ping değerlerim özellikle CS:GO'da aşırı dalgalı var denilen şey 10+ oluyor her zaman. Söylediğim gibi Max hızı alıyorum ama ping değerlerim biraz kötü kablo ile alakalı olabilir mi?
CS:GO net_graph ında 2 tane var değeri vardır, biri en üstte biri en altta.
En üstteki var: FPS değerleriniz arasındaki anlık farkın ölçüsüdür, 1Ms üzeri olduğunda FPS dalgalanması fazla olduğu anlaşılır.
En alttaki var: Bağlandığınız sunucunun iç gecikmesini gösterir, sizinle hiçbir alakası yoktur, CS:GO resmi sunucuları (rekabetçi dahil) bu konuda rezil durumda artık, yapabileceğiniz birşey yok.

Yani sorununuz sizinle alakalı değil, internetiniz veya ethernet kablonuzla hiç değil, ne yaparsanız yapın o var değerini düzeltemezsiniz.

CS:GO net_graph ında 2 tane var değeri vardır, biri en üstte biri en altta.
En üstteki var: FPS değerleriniz arasındaki anlık farkın ölçüsüdür, 1Ms üzeri olduğunda FPS dalgalanması fazla olduğu anlaşılır.
En alttaki var: Bağlandığınız sunucunun iç gecikmesini gösterir, sizinle hiçbir alakası yoktur, CS:GO resmi sunucuları (rekabetçi dahil) bu konuda rezil durumda artık, yapabileceğiniz birşey yok.

Yani sorununuz sizinle alakalı değil, internetiniz veya ethernet kablonuzla hiç değil, ne yaparsanız yapın o var değerini düzeltemezsiniz.
CS:GO'dan iyice soğuyorum. Öğrendiğim iyi oldu. Diğer oyunlara yönelme zamanı gelmiştir

Hayır hiçbir şey değişmedi
ben de bugün aldım 150 tl verdim hiçbir şey değişmedi. TTnet aradım ping sorununa destek açamıyoruz dediler. çok sinirlendim 1700 tl ödeyip Millenicom'a geçtim 48 saat içinde geçeceksiniz dediler. Bakalım bir değişiklik olacak mı. Olmasa da ttnet'te kalmak istemiyorum en azından başka firmada ping sorunu yaşarım.

Hayır hiçbir şey değişmedi
hocam ttnet'den millenicom'a geçtim sorunum düzeldi. Çok şükür kurtuldum pingten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı