Hat değerleri stabil mi?

Taha Kerem

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600X
MSI B550 Gaming Plus
GSKILL 2x8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz
MSI RX480 4GB GamingX
Samsung 860 EVO 240GB
Seagate 1TB 7200RPM
Crucial P5 500GB
Cooler Master Hyper T4
Corsair Carbide Spec-02
High Power 600W 80+ Bronze
Arkadaşlar, hat değerlerim stabil mi? Nasıl anlarım?

659218AB-87BF-4C2D-BDD9-535D578FE19A.jpeg

İnternet paketiniz nedir?

Eğer 35Mbps paket kullanıyorsanız değerler iyi duruyor.

İnternet paketiniz nedir?

Eğer 35Mbps paket kullanıyorsanız değerler iyi duruyor.

75 Mbps Turk.net paketim var. Müşteri hizmetleriyle defalarca konuştum. Türk Telekom'a 3. kez arıza kaydı açtılar. Max 37 Mbps gördüm.
Alt yapım 70 mbps ye kadar gösteriyor.

75 Mbps Turk.net paketim var. Müşteri hizmetleriyle defalarca konuştum. Türk Telekom'a 3. kez arıza kaydı açtılar. Max 37 Mbps gördüm.
Altyapınızın 75Mbps desteklediğine emin misiniz? Şu anda max. 35 Mbps alabilirsiniz gözüküyor modem değerlerinde. Bir arıza ya da donanımsal eksik(bina içi eski kablolar vb.) var.

Altyapınızın 75Mbps desteklediğine emin misiniz? Şu anda max. 35 Mbps alabilirsiniz gözüküyor modem değerlerinde. Bir arıza ya da donanımsal eksik(bina içi eski kablolar vb.) var.
Hocam bina 2015 yapımı. Kabloların eski olduğunu düşünmüyorum ama yine de baktıracağım. Bence binaya kadar gelen kablolarda sıkıntı var. Altyapımın 70 mbps ye kadar göstermesi de çok saçma geliyor..

Hocam bina 2015 yapımı. Kabloların eski olduğunu düşünmüyorum ama yine de baktıracağım. Bence binaya kadar gelen kablolarda sıkıntı var. Altyapımın 70 mbps ye kadar göstermesi de çok saçma geliyo..
Bir ekip gelip incelerse hatanın nerede olduğunu bulur. Masraftan kaçınmak için ucuz ve kalitesiz kablo kullanan birçok müteahhit var. Farklı bir yerde de olabilir sorun, ekip gelirse daha iyi anlar.

Bir ekip gelip incelerse hatanın nerede olduğunu bulur. Masraftan kaçınmak için ucuz ve kalitesiz kablo kullanan birçok müteahhit var. Farklı bir yerde de olabilir sorun, ekip gelirse daha iyi anlar.
Turk.net ekip yolluyor mu acaba? Bir sorayım onu. En son açtıkları arıza kaydında santralden daireye kadar olan bağlantıları kontrol edeceklerini söylediler.

Turk.net ekip yolluyor mu acaba? Bir sorayım onu. En son açtıkları arıza kaydında santralden daireye kadar olan bağlantıları kontrol edeceklerini söylediler.
O konuyu tam bilmiyorum. Türk Telekom kullanıyorum, bu güne kadar her sorunda bir tane ekip gönderdiler ertesi güne. TurkNet'de nasıl işliyor işler bilmiyorum maalesef.

O konuyu tam bilmiyorum. Türk Telekom kullanıyorum, bu güne kadar her sorunda bir tane ekip gönderdiler ertesi güne. TurkNet'de nasıl işliyor işler bilmiyorum maalesef.

Türk Telekom'dan geçtim bende. Keşke geçmeden önce Max alabileceğim hızı sorsaydım. En son 35 Mbps kullanıyordum. 200 GB kotalı diye TurkNet'e geçtim. En kötü böyle kullanırım. Kotasız sonuçta. Ya da Kablonet'e geçeceğim. Binada fiber kutusu var.

Geri
Yukarı