Hat değerleri ve hız testi

PrisoneR1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
İnternet hat değerlerim sizce normal mi? Normal olduğunu düşünüyorum fakat hız testinde 5,6 Mbps'den fazla download alamıyorum çoğu zaman 1,2 Mbps veriyor. Modemi yeni aldım, sorun ne anlamadım.

Dosya Ekleri

• A5BBF2B8-96B1-4F34-8A11-7827DBA9CFDC.jpeg
    A5BBF2B8-96B1-4F34-8A11-7827DBA9CFDC.jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 101
  • B7CD69E1-E3A1-4F40-9F51-0AB934512122.jpeg
    B7CD69E1-E3A1-4F40-9F51-0AB934512122.jpeg
    21,1 KB · Görüntüleme: 100
Sorun sende değil, sorun interneti veren altyapı hizmetlerinin kalitesinde. Sorun hala telefon için kullanılan ince bakır kabloların olması. Benim internetim sözüm ona 16 mb hıza kadar çıkacak ama 7 mb üstünü görmedim. 1 mb yükleme hızım var. Altyapı değişmedikçe vdsl de olsa fiberoptik kabloda olsa, sana gelen bakır kablo kadar internetin olucak.

Merhaba arkadaşlar.
İnternet hat değerlerim sizce normal mi? Normal olduğunu düşünüyorum fakat hız testinde 5,6 Mbps'den fazla download alamıyorum çoğu zaman 1,2 Mbps veriyor. Modemi yeni aldım, sorun ne anlamadım.
Hat zayıflamasıda orta düzeyde. Altyapı hızını öğren ve paketindeki hızıda yaz.
Sorun sende değil, sorun interneti veren altyapı hizmetlerinin kalitesinde. Sorun hala telefon için kullanılan ince bakır kabloların olması. Benim internetim sözüm ona 16 mb hıza kadar çıkacak ama 7 mb üstünü görmedim. 1 mb yükleme hızım var. Altyapı değişmedikçe vdsl de olsa fiberoptik kabloda olsa, sana gelen bakır kablo kadar internetin olucak.
Fiber olunca neden aynı hızı alıcaz dediğinizi anlamadım tam olarak?

Son düzenleme:

Evet benim internetimde 16 mbps upload 1 MB görmüyor bile download da dediğim gibi maalesef.

snR değerin çok iyi. Hat zayıflamasıda orta düzeyde. Altyapı hızını öğren ve paketindeki hızıda yaz.

Değerler iyi ama sonuç kötü olunca bir işe yaramıyor. Paket hızım 16 mbps altyapı hızımda en fazla 16 mbps destekliyor diye biliyorum fiber zaten yok bölgede

Evet benim internetimde 16 mbps upload 1 MB görmüyor bile download da dediğim gibi maalesef.

Değerler iyi ama sonuç kötü olunca bir işe yaramıyor. Paket hızım 16 mbps altyapı hızımda en fazla 16 mbps destekliyor diye biliyorum fiber zaten yok bölgede
Hız sabit 5-8 arası mı? Yoksa gece saatlerinde arttığı oluyor mu? Kimden hizmet alıyorsun?

Hız sabit 5-8 arası mı? Yoksa gece saatlerinde arttığı oluyor mu? Kimden hizmet alıyorsun?
Hız çoğunlukla 2,3 mbps ilerliyor sabit değil değişiyor fakat yüksek görmüyorum hiç. Gece saatlerinde bir fark gözlemlemedim. Akşam tekrardan sorunuz için kontrol ederim. Türk Telekom dan hizmet alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı