Hat değerlerinin değişmesi ve internet kopmaları

Hocam, modemi kısa kabloyla ankastreye bağlayıp kontrol etmeniz gerekiyor.
Yarın bunu kesinlikle yapacağım. Zor olacak fakat başka çarem kalmadı artık.
Ankastreden ölçüm yapacağım zamana özellikle bakacağım internette sıkıntı yaşamadığım hat değerlerimin normal olduğu zaman ölçüm yapacağım.

Yarın bunu kesinlikle yapacağım. Zor olacak fakat başka çarem kalmadı artık.
Ankastreden ölçüm yapacağım zamana özellikle bakacağım internette sıkıntı yaşamadığım hat değerlerimin normal olduğu zaman ölçüm yapacağım.
Fotoğrafını çekip onlara atıp, ufak sürpriz yapabilirsiniz 😎

Fotoğrafını çekip onlara atıp, ufak sürpriz yapabilirsiniz 😎
Hocam dün ankastre kutusu açıktı bugün kapatmışlar kim kapatmış bilmiyorum. Kilitli şu an ankastre kutusu galiba açılmıyor. Herhangi bir anahtarı da yok diye biliyorum bu kutunun, başka bir yöntemle mi açılıyor acaba?
IMG_20201126_160204.jpg
Birde alttaki resimde direkten ankastreye giren o siyah kabloda bir sıkıntı var mı?
IMG_20201126_160235.jpg

Birde alttaki resimde direkten ankastreye giren o siyah kabloda bir sıkıntı var mı?
O noktadan kırılmış gibi gözüküyor. İçinde bulunan tellerin izolesi soyulmadıkça sorun olmaz.

Hocam dün ankastre kutusu açıktı bugün kapatmışlar kim kapatmış bilmiyorum. Kilitli şu an ankastre kutusu galiba açılmıyor. Herhangi bir anahtarı da yok diye biliyorum bu kutunun, başka bir yöntemle mi açılıyor acaba?
Kilitli ise anahtarı birisindedir. Oraya oturan bir cisim varsa çevirmeyi deneyin ya da sert kapanıp açılıyordur.

Kilitli ise anahtarı birisindedir.
Anahtarı yok hocam bunun eminim, TT genelde ankastrede etiketleme veya işlem yapacaksa sessiz sakin gelir bizim ruhumuz bile duymazdı. Ankastre dışarı tarafta olduğundan zile basmıyorlar direkt işlemi yapıp gidiyorlar. Tekrardan bakacağım zorlamıyordum kırılır diye ama bi' bakayım.
@Ulunay hocam denedim ama kilitli. Anahtarı binadaki kimsede de yok, anahtar TT ekiplerinde olabilir mi acaba? Başka bir cisimle açmayı denemeyi düşünüyorum ama nasıl bir cisimle açabilirim ki?
Edit: Hat değerlerinin düşmesi ve kopma sorunu da satürasyon ile alakalıymış. Sonunda düzgün bir cevap alabildim. Cuma gününe kadar 10G portlar yerleştirilecekmiş sonrasında benim sorunda çözülecek umarım.
@Ulunay sorunu hala yaşıyor olsam da en azından sorunun kaynağını tamamen öğrendim sonunda hocam. Aynı zamanda IPv6 tanımlamasından da haber var:
1606399790576.png

Yakında IPv6 deneyimlerim konusu geliyor gibi, önce şu satürasyon sorunu düzelsin de 🙃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı