Hava akışı iyi olan kasa önerisi

rintarou

Hectopat
Merhaba kasa konusunda gerçekten çok kararsız kaldım. Her türlü öneriye açığım, yarın alacağım.
Ekstra olarak şu an Corsair 4000X 4 fan CX750F 1000 liraya buldum. Hava akışı gerçekten önemli, sıcak yerde yaşıyorum.
Sistemim;
ASUS TUF 3070 Ti
Ryzen 5 5600X
Cool Master Masterliquid 240mm sıvı soğutmam var.
Bütçe 1000tl civarlarında.

Son düzenleme:
@rintarou fiyat cidden çok uygunmuş ama sıcaklık konusunda 10 derece fark benim için önemli değil derseniz, yakaladığınız fırsat iyi olacaktır. Ama sıcaklık konusuna önem vermek istiyorsanız, ön tarafı mesh panel olan bir kasa almanız daha iyi olacaktır. Mesh panel kasaları araştırıp bütçene ve sistemine uygun bir kasa alabilirsiniz.

5000D airflowla veya 4000D airflow ile kıyaslanınca hangisi daha iyi?

5000D Airflow geniş kasadır maalesef onun indirimi yeni bitti, aynı fiyatta ben 5000D Airflow tercih ederdim. 4000D boyut olarak 5000D'den bir tık ufak kalıyor açıkçası TD500'den daha mı iyidir bilemem.

4000D airflow kullanıyorum diye demiyorum ama bahsettiğiniz iki kasanın aralarında fark yok hava akımı ve soğutma açısından.
5000d üst tarafı 360mm destekliyor, bir tık daha büyük sanırım 3 adet daha fan desteği olması gerek.
@rintarou fiyat cidden çok uygunmuş ama sıcaklık konusunda 10 derece fark benim için önemli değil derseniz, yakaladığınız fırsat iyi olacaktır. Ama sıcaklık konusuna önem vermek istiyorsanız, ön tarafı mesh panel olan bir kasa almanız daha iyi olacaktır. Mesh panel kasaları araştırıp bütçene ve sistemine uygun bir kasa alabilirsiniz.

Ön paneli söküp, filtre tarzı bir şey alıp takamaz mıyız?
5000D Airflow geniş kasadır maalesef onun indirimi yeni bitti, aynı fiyatta ben 5000D Airflow tercih ederdim. 4000D boyut olarak 5000D'den bir tık ufak kalıyor açıkçası TD500'den daha mı iyidir bilemem.
Sorun sadece fiyatı değil 1150 lira verip 2 adet fan çıkması, en azından 4 tane çıksa direkt onu tercih edeceğim ama yok.

5000d üst tarafı 360mm destekliyor, bir tık daha büyük sanırım 3 adet daha fan desteği olması gerek.

Ön paneli söküp, filtre tarzı bir şey alıp takamaz mıyız?

Sorun sadece fiyatı değil 1150 lira verip 2 adet fan çıkması, en azından 4 tane çıksa direkt onu tercih edeceğim ama yok.
4000D ile 5000D arasındaki tek fark o zaten, biri üstte 360 diğeri 240/280mm destekliyor. Zaten 240mm sıvı soğutmanız varmış, 5000D alsanız sıvı soğutmayı tavana taktığınızda 1 fanlık boşluk kaldığı için komik duracak, 4000D alırsanız ise boşluk kalmayacak ve güzel duracak. Kaldı ki 4000D halihazırda büyük bir kasa zaten.

Geri
Yukarı