Hava akışı iyi olan kasa önerisi

4000D ile 5000D arasındaki tek fark o zaten, biri üstte 360 diğeri 240/280mm destekliyor. Zaten 240mm sıvı soğutmanız varmış, 5000D alsanız sıvı soğutmayı tavana taktığınızda 1 fanlık boşluk kaldığı için komik duracak, 4000D alırsanız ise boşluk kalmayacak ve güzel duracak. Kaldı ki 4000D halihazırda büyük bir kasa zaten.

Yenilikçi olmakta bir nevi mantıklı ama ileride 360mm almayı düşündüğüm zaman kasayı da değiştirmem gerekecek ama işte bütçe olarak saçma buluyorum, 2 adet fan koymalarını. Fan almaya zorunlu kılıyorlar elimde 4 adet xigmatek İstanbul kasasından fan var kontrolcüsüyle beraber bunları da mı kullansam?

Yenilikçi olmakta bir nevi mantıklı ama ileride 360mm almayı düşündüğüm zaman kasayı da değiştirmem gerekecek ama işte bütçe olarak saçma buluyorum, 2 adet fan koymalarını. Fan almaya zorunlu kılıyorlar elimde 4 adet Xigmatek İstanbul kasasından fan var kontrolcüsüyle beraber bunları da mı kullansam?

Hocam, şöyle ki kasanın yanında gelen fanlar çok iyi değil zaten 50 CFM falan maksimum devirde. Ben SilverStone 120R kullanıyorum, 3 tane öne 2 tane de tavana taktım. Kasanın yanında gelen fanları kullanmayı düşünüyorsanız bence çok bakmayın çünkü hiçbir kasanın yanında gelen fan sizin sonradan aldığınız fan kadar performanslı olmayacak. Dediğim gibi ben sizin yerinizde olsam 4000D alırdım, ayrıca 360mm almanıza gerek yok onun yerine 280mm alabilirsiniz ki 4000D 280mm destekliyor. 280mm ile 360mm arasında fark yok gibi bir şey, şuradan bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam, şöyle ki kasanın yanında gelen fanlar çok iyi değil zaten 50 CFM falan maksimum devirde. Ben SilverStone 120R kullanıyorum, 3 tane öne 2 tane de tavana taktım. Kasanın yanında gelen fanları kullanmayı düşünüyorsanız bence çok bakmayın çünkü hiçbir kasanın yanında gelen fan sizin sonradan aldığınız fan kadar performanslı olmayacak. Dediğim gibi ben sizin yerinizde olsam 4000D alırdım, ayrıca 360mm almanıza gerek yok onun yerine 280mm alabilirsiniz ki 4000D 280mm destekliyor. 280mm ile 360mm arasında fark yok gibi bir şey, şuradan bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kafamda şu an 4000X te var, 750W PSU da var yanında çünkü. + 4 adet Elite fan var üstelik ve 1000 lira. Kafamı karıştıran bu daha çok aslında. Elimde ki PSU gerçekten rezalet çünkü X-Power.

Kafamda şu an 4000X te var, 750W PSU da var yanında çünkü. + 4 adet Elite fan var üstelik ve 1000 lira. Kafamı karıştıran bu daha çok aslında. Elimde ki PSU gerçekten rezalet çünkü X-Power.
4000X fena değil, önü Airflow gibi açık değil biliyorsunuz ki, önünde cam panel var fakat paneli çıkarabilirsiniz çünkü panelin arkasında mıknatıslı filtre var. Panel takılıyken ve takılı değilken 4-5 derece fark ediyor ama bunu aklınızda bulundurun. Eğer o fiyata 4000X ve yanında PSU vs bulduysanız bence alın, en kötü öndeki paneli çıkarırsınız neticede hala filtre var tozlanmaya karşı.

4000X fena değil, önü Airflow gibi açık değil biliyorsunuz ki, önünde cam panel var fakat paneli çıkarabilirsiniz çünkü panelin arkasında mıknatıslı filtre var. Panel takılıyken ve takılı değilken 4-5 derece fark ediyor ama bunu aklınızda bulundurun. Eğer o fiyata 4000X ve yanında PSU vs bulduysanız bence alın, en kötü öndeki paneli çıkarırsınız neticede hala filtre var tozlanmaya karşı.

Xigmatek İstanbul kasasından iyidir bence. 4000x tercih edeceğim o zaman.

PHANTEKS Eclipse P500A en iyi airflow sağlayan kasalardan biri.
Gamers Nexus’un videosundan sıcaklık, gürültü değerlerine bakabilirsin. Testlerden tüm kasalar stok haliyle kullanılıyor. P500A’nın ön paneli 3x 140 mm fan destekliyor, stok halinden çok daha yüksek hava akımı oluşturulabilir. Bu fiyat bandında 3x 140 mm fan destekleyen farklı bir kasa görmedim.

PHANTEKS Eclipse P500A en iyi airflow sağlayan kasalardan biri.
Gamers Nexus'un videosundan sıcaklık, gürültü değerlerine bakabilirsin. Testlerden tüm kasalar stok haliyle kullanılıyor. P500A'nın ön paneli 3X 140 mm fan destekliyor, stok halinden çok daha yüksek hava akımı oluşturulabilir. Bu fiyat bandında 3X 140 mm fan destekleyen farklı bir kasa görmedim.

1200 bir tık pahalı.
Başka önerisi olan var mı? 4000X + 750W PSU mu tercih etmeliyim 1000 liraya?

Yeni konular

Geri
Yukarı