Hava soğutma önerisi

Ali55

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, R5 3600 işlemcim için hava soğutma bakıyorum.
Aklımda Arctic Freezer 34 e-sports Duo vardı ama forumda dolaşırken ID-Cooling SE-207 modelini gördüm.
Özellikle şu konu dikkatimi çekti. Test sonuçları ve "ayrıca bu ürün fuma 2'den üstün bir ürün." cümlesi dikkatimi çekti.
Şu an ID-Cooling distribütör sitesinde(gelbura.com) SE-207 XT modeli var. Özelliklerden baktığımda fanlardan biri daha güçlü ve yanında çok kaliteli bir termal macun ile geliyor.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. ID-Cooling SE-207 XT incelemesi bulamadım fazla ama şu videodaki karşılaştırmaya denk geldim.
Tam olarak anlayamadım yabancı dilden dolayı ama grafikte ID-Cooling SE-207 modeli fuma 2'den daha performanslı gözüküyor.
@BerkayZ87 arkadaşın konusunda dediği gibi fuma 2'den daha iyi bir soğutma sağlıyor sanırım.
Şimdi bu grafiğe bakarken de Be Quiet! BK022 Dark rock Pro 4 modeli dikkatimi çekti ve grafikte çok güzel bir performans sergiliyor.
Ve şansa bu ürünü de gelbura.com da buldum, ID-Cooling SE-207 XT ile arasında yaklaşık 150 liralık bir fark var.
Şimdi arkadaşlar kasam Rajintek Ponos ms4.

İşlevsellik olarak güzel bir kasa yalnız kasa yanında gelen fanlar CFM ve hava basıncı değeri olarak düşük kalıyor.
Ben güzel bir fan seti ve iyi bir hava soğutmayla güzel bir hava sirkülasyonu sağlamaya çalışıyorum.
ID-Cooling SE-207 XT mi almalıyım yoksa Be Quiet! BK022 Dark rock Pro 4 mü ya da farklı bir model mi önerirsiniz?
Sizce alınması gereken en iyi performansı verecek işlemci hava soğutma modeli hangisidir?

havasoğutucu.png

Son olarak grafiği ekledim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bence o işlemci için öyle ahım şahım bir soğutucuya gerek yok. 3600 çok ısınan bir işlemci değil ve soğutmak için o kadar para harcamaya değmez.
Yani dediğiniz 2 model de bence gereksiz.
Tabii şimdi benim atacaklarımdan bir tık daha sessiz çalışırlar sonuçta arada fiyat ve kalite olarak fark var ama aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.
Dayanıklılık veya kalite olarak da sıkıntı yaşamazsınız. Bence daha iyi bir seçim olur.
Benim attıklarım arasından da Fuma 2 yine çok az bir tık daha iyi olur. Ama seçim size kalmış.

Tabii şimdi benim atacaklarımdan bir tık daha sessiz çalışırlar.
Attığınız 2 model de tamamen sessizlik üzerine tasarlanmış fanlara sahip hava soğutma modelleri. Maksimum 1200 RPM dönmelerine rağmen güzel soğutma performansı veriyorlar.

Attığınız 2 model de tamamen sessizlik üzerine tasarlanmış fanlara sahip hava soğutma modelleri. Maksimum 1200 RPM dönmelerine rağmen güzel soğutma performansı veriyorlar.
O zaman gerekli cevabı almış oldu konu sahibi 😀.
Ekstra bilgi için teşekkürler.

Bütçeniz nedir? SE-207-XT'nin mevcut fiyatını bilmiyorum ancak 1000 TL'den fazlaysa değmeyeceğini söyleyebilirim.
ID-COOLING SE-207-XT = 1.264,24 TL
Be Quiet! BK022 DARK ROCK PRO 4 = 1.407,90 TL

Evet fiyatlar malum fazla yükseldi ama ömürlük almak istiyorum , olduki indirime denk geldi sizce hangisi alınmalı bütçe 1500 e kadar olabilir.

Bence o işlemci için öyle ahım şahım bir soğutucuya gerek yok. 3600 çok ısınan bir işlemci değil ve soğutmak için o kadar para harcamaya değmez.
Yani dediğiniz 2 model de bence gereksiz.
Tabii şimdi benim atacaklarımdan bir tık daha sessiz çalışırlar sonuçta arada fiyat ve kalite olarak fark var ama aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.
Dayanıklılık veya kalite olarak da sıkıntı yaşamazsınız. Bence daha iyi bir seçim olur.
Benim attıklarım arasından da Fuma 2 yine çok az bir tık daha iyi olur. Ama seçim size kalmış.
Ekran kartım 3070 ve 2k da oynadığımda ve aynı şekilde 2070 gibi bir ekran kartını beslediğinden daha fazla ısınıyor 3070i beslerken.

Ayrıca ilerleyen zamanlardan işlemci yükseltirsem ömürlük bir hava soğutucu olacağını düşünüyorum. Alırken bir kere alıyım dedim.
Mesele uygun bulursam ilerleyen zamanlarda Ryzen5 5600 e geçersem gibi

Bana soracak olursanız mevcut soğutucunuz mevcut işlemciniz için gayet iyi ve yeterli. Ama daha iyi bir şey istiyorsan öneri yapabiliriz tabii ki. Kasanız nedir?

Evet fiyatlar malum fazla yükseldi ama ömürlük almak istiyorum , olduki indirime denk geldi sizce hangisi alınmalı bütçe 1500 e kadar olabilir.

Ekran kartım 3070 ve 2k da oynadığımda ve aynı şekilde 2070 gibi bir ekran kartını beslediğinden daha fazla ısınıyor 3070i beslerken.

Ayrıca ilerleyen zamanlardan işlemci yükseltirsem ömürlük bir hava soğutucu olacağını düşünüyorum. Alırken bir kere alıyım dedim.
Mesele uygun bulursam ilerleyen zamanlarda Ryzen5 5600 e geçersem gibi
Benim attığım modeller de en az sizin attıklarınız kadar uzun ömürlü olacaktır. A
Ayrıca soğutma performansları da aynı denebilir. Test etmediğim için tam bilgim yok tabii ama internette bulabilirsiniz. Ekstra 400 TL'nize değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı