Havlayan köpeğe/sahibine yasal işlem

Bahçede köpekle zaman geçirin yoldan geçenlere havladığı zaman bunu yapmasının yanlış olduğunu anlayacak komutlar verin. Her ne kadar yaşam alanını koruyor olsa da, her ne kadar onların yaşam alanını kısıtlamış, gasp etmiş olsak da günümüz şartlarında bu tarz şeyler kabul görmediği için havlamasının yanlış olduğunu anlamasını sağlayın.

Bu zor bir durum iki taraf için de, her insan uyumak dinlenmek ve deliksiz bir uyku çekmek ister.
Süs köpekleri dışında zaten ev de köpek beslemek ona işkencedir. Tavsiye isteyenlere de söylüyorum, onun ihtiyaçlarını karşılamayacaksanız sahiplenmeyin. Hele hele büyük ırk köpek beslenmez ev de yada bahçede. Oyuncak gibi gidip alıyorsunuz sonra hevesiniz geçince sokağa bırakıyorsunuz.
Onu sahiplendikten sonra aileniz' den biri olarak görmüyorsanız hiç heves etmeyin.

O apartmanda ben yaşıyor olsaydım o köpeği sana beslettirmezdim. Yasal işlem bana hastanelik işlem sana yapılırdı. Köpeği oradan mutlaka gönderirdin. Burada da saygısız bir insan vardı zehirlemedim ama köpeği ona beslettirmedim. Zehirlenir mi olayına gelince herkes benim kadar cesur ve mert olmadığı için sessizce zehirleyeceklerinden emin olabilirsin

Köpek de eğer hala orada duruyorsa götür barınağa ver. O apartmana hakkı yendiği taktirde polisten hakimden adliyeden mahkemeden korkmayan sağlam biri gelirse başın belaya girer. Bir köpek için sağlığından ve huzurundan olursun.

Köpeği besleyeceksen de evinin içinde besleyeceksin apartmanın ortak alanına köpek koyup milleti rahatsız etmeye hakkın yok

Ayrıca apartman ortak kullanım alanına yani apartman bahçesine köpek koyup havlatan sonra da bu yüzden iki adam vuran bir sapıkla ilgili haberler vardı o adam da bursadan değil miydi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O apartmanda ben yaşıyor olsaydım o köpeği sana beslettirmezdim. Yasal işlem bana hastanelik işlem sana yapılırdı. Köpeği oradan mutlaka gönderirdin. Burada da saygısız bir insan vardı zehirlemedim ama köpeği ona beslettirmedim. Zehirlenir mi olayına gelince herkes benim kadar cesur ve mert olmadığı için sessizce zehirleyeceklerinden emin olabilirsin

Köpek de eğer hala orada duruyorsa götür barınağa ver. O apartmana hakkı yendiği taktirde polisten hakimden adliyeden mahkemeden korkmayan sağlam biri gelirse başın belaya girer. Bir köpek için sağlığından ve huzurundan olursun.

Köpeği besleyeceksen de evinin içinde besleyeceksin apartmanın ortak alanına köpek koyup milleti rahatsız etmeye hakkın yok

Ayrıca apartman ortak kullanım alanına yani apartman bahçesine köpek koyup havlatan sonra da bu yüzden iki adam vuran bir sapıkla ilgili haberler vardı o adam da bursadan değil miydi?
Konuyu hortlatıp bu kadar agresif davranmaya ne gerek vardı acaba? Üç katlı evimizde kendimize ait bahçedeydi. "Apartman ortak alanı" diye bir şeyi nerenden uydurdun anlamadım. İyi şartlarda olduktan sonra kimliği ve aşıları olan köpeğe bana ait her yerde bakabilirim kime ne? Köpeğin ona havlayan insanlara, duvara tırmanıp taş atanlara, bağıranlara havlamasına ne yapabilirim? Döveyim mi? Otur cezalısın deyip bodruma mı kapatayım?
He' bu arada, paşa gönlün rahat olsun. Gitti, istemeye istemeye sen ve senin gibi sabit görüşlü insanlar yüzünden sahiplendirdim.

Sahip veya komşudan ziyade köpeğe daha çok üzüldüm, umarım başına bir şey gelmez.

Doğası gereği havlayacak zaten, ama başkalarına rahatsızlık verdiği göz göre göre o hayvana sahiplik yapıyorsan, sorumluluğu üstlenmelisin diye düşünüyorum.
Sağlığında bir takım sorun olan insanlar olabilir yaşadığın çevrede. Ses dediğin şey perde çekince de gitmiyor ne yazık ki.

Aslında komşunuz da biraz haklı. Gece gece köpek havlaması duysam ben de biraz sinirlenirim tabii. Köpeğe de bir şey yapın diyemem. Ben olsam tabii ki zehirlemem. Köpek ev köpeği ise evinize almanız daha mantıklı olacaktır.

Denemeler okuyorum, birden HAV diye bir ses geliyor, sayfaya baştan başlıyorum. Yarısına geliyorum sayfanın ve birden tekrar HAV diye bir ses geliyor... Çok sinir bozucu ama bunun içinde bir canlıya zarar vermem. Kulaklık aldım yeni, onu takarak okuyorum sorun bir nebze çözüldü. En son dilekçe yazdım sonra tam atacaktım... "Ya bu hayvanları zehirleseler ne olacak? Onlarda canlı değil mi?" Dedim, insan olduğum için vicdanıma yenik düşüp attım o dilekçeyi.

Sahip veya komşudan ziyade köpeğe daha çok üzüldüm, umarım başına bir şey gelmez.

Doğası gereği havlayacak zaten, ama başkalarına rahatsızlık verdiği göz göre göre o hayvana sahiplik yapıyorsan, sorumluluğu üstlenmelisin diye düşünüyorum.
Sağlığında bir takım sorun olan insanlar olabilir yaşadığın çevrede. Ses dediğin şey perde çekince de gitmiyor ne yazık ki.
Bana kalsa eve alırdım hiç tereddüt etmezdim hatta şu an yavrularına bakıyor olurdum. Ailem istemediğinden bahçede bakıyordum. Bu yüzden iyi gördüğüm birisine verdim. Sürekli de görüyorum zaten.
Çocukça bir heves değildi benimki. Her ne kadar (ailemin istemediğini bildiğimden) onaylamasam da abimin ısrarı üzerine sahiplendiğimizden istemsizce sevdim sahip çıktım. Giderken çocuk gibi üzüldüm gerçekten. Bir köpeği havladığı için sahiplendirmek zorunda olmak, insanlarla bu konuda tartışmak gerçekten sinir bozuyor.

Konuyu hortlatıp bu kadar agresif davranmaya ne gerek vardı acaba? Üç katlı evimizde kendimize ait bahçedeydi. "Apartman ortak alanı" diye bir şeyi nerenden uydurdun anlamadım. İyi şartlarda olduktan sonra kimliği ve aşıları olan köpeğe bana ait her yerde bakabilirim kime ne? Köpeğin ona havlayan insanlara, duvara tırmanıp taş atanlara, bağıranlara havlamasına ne yapabilirim? Döveyim mi? Otur cezalısın deyip bodruma mı kapatayım?
He' bu arada, paşa gönlün rahat olsun. Gitti, istemeye istemeye sen ve senin gibi sabit görüşlü insanlar yüzünden sahiplendirdim.

Gidecek tabii sana o köpeği orada o şartlarda kim beslettirir ki?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı