Hayata Bakış Açım Değişti

Rimec

Kilopat
Daha fazla  
Kimseyi sevemiyorum. İnsanların beni sevmediğini, çıkar için kullandıklarını düşünüyorum. Halbuki insanların her zorluğunda yardım etmeye çalışırım. Duygularım yok, karşı cinsi sevemiyorum, sevemiyorum derken eş cinsel değilim. Sadece boşluk içindeyim. Geceleri uyuyamıyorum bunları düşünümekten. Ve kardeşimin vefatı, belki de bu yüzden oluyor. İnsanlara bakış açım değişti. Sanki içimdeki saf insan öldü, duygusuz bir insan geldi yerine.
Bütün insanlar gibi ben de; sevmek, yuva kurmak, iyi bir iş gibi hayallerim var. Ülkemi gururlandırmak isterim. Ama bu iş istemekle olmuyor. Bir yerden başlamak gerekiyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimseyi sevemiyorum. İnsanların beni sevmediğini, çıkar için kullandıklarını düşünüyorum. Halbuki insanların her zorluğunda yardım etmeye çalışırım. Duygularım yok, karşı cinsi sevemiyorum, sevemiyorum derken eş cinsel değilim. Sadece boşluk içindeyim. Geceleri uyuyamıyorum bunları düşünümekten. Ve kardeşimin vefatı, belki de bu yüzden oluyor. İnsanlara bakış açım değişti. Sanki içimdeki saf insan öldü, duygusuz bir insan geldi yerine.
Bütün insanlar gibi ben de; sevmek, yuva kurmak, iyi bir iş gibi hayallerim var. Ülkemi gururlandırmak isterim. Ama bu iş istemekle olmuyor. Bir yerden başlamak gerekiyor, ne yapmalıyım?
Yemin ederim aynısı bende de var. Bu yaşıma kadar ne kız arkadaşım oldu ne bir şey lise den bu sene mezun oldum mezun olurken bir kıza acıldım ve reddedildim 2 sene öncesinde de farklı bir kıza umut beslemiştim. Şu an mı ne yapıyorum evde bütün gün oturup staj parasını nereye harcıcagımı şaşırdım ve saçma bir haldeyim her şeyi dagıttım yani bütün herkes çok iyi bir aktörmüş gibi geliyor.Bende hep böyle beni gazlandıracak bir yerlere getirecek gururlandıracak şeyler yapmak istiyorum ama hiçbir şey başaramıyorum. Ama en kötüsü de 2 kez reddedilmek oldu. Hemde o kadar güzel reddedildim ki ısrar bile edemedim. Boş bir şekilde şu an bir umut ışığı yanmasını bekliyorum fakat hiç ışık yok. Bu arada Allah rahmet eylesin :/

Sevdiğin kız teklifini kabul etseydi hayatında yine iyi gitmeyen birşeyler illa olucaktı. Bunlar normal şeyler hayatın devam ettiğini ve zamanın aktığını unutmayın pes etmeden yolunuza devam edin. Yolunuza çıkacak binlerce insan olucak illaki biriyle mutlu olucaksınız. Kardeşinin vefatı yüzünden kendini boşlukta gibi hissetmen normal. Hayat bazen, kendine karşı verdiğin bir mücadeledir, çabalamazsan bitersin. Bu dünya padişahlara sultanlara kalmamış bize mi kalıcak. Güçlü olup hala hayatta olduğunu, başarman gerekenleri ve hedeflerini unutma vizyon sahibi biriysen eğer hedeflerin için ellerinden geleni yaparsın. Yılmadan çalış, hayat bazen göle maya çalmak gibidir naparsan yap o hayatı yoğurt yapamıcaksındır, ama ısrarla o mayayı hayatına çalıcaksın, umutsuz hayat çekilmemektedir zira.

Son düzenleme:
Hocam hayatın kötüsü vardır, kötünün daha da kötüsü vardır. Bu uzar gider. Hayatım iyisi de vardır. İyinin daha iyisi de vardır. Bu da uzar gider. Sevgilim hiç olmadı. En son karşı cins ile temasım ilkokul hocamın karne günü elini öpmüştüm. Şimdi sen diyorsun sevgilim olsun hayatım çok güzel olacak diyorsun. Ya da başka bir sey. Kendimizi kandırmayalım. Olmayacak. Ben örnek vereyim. İstediğim liseye nakilim çıksın söyle olcak, böyle olcak diyordum. Nakilim çıktı, az kalsın sınıfta kalıyordum. Kardeşinin vefatı için uzgünüm. Sen meşgul olacak bir şeyler bul. İş bul, kendi kazandığın para ile psikoloğa git. Kardeş kendine zarar verirsin. Stres sıkıntı bunlar insana zarar verir. Depresyon da verir. Psikoloğa git.

Yanlış anlamışsınız ben sevgilim olmasından kastım bı arkadaş çevrem yok yanlız hissediyorum sadece hayat sevgilin olsada güzel olmucak çünkü vardı ayrıldık normal bir şey

Kardeşinin ölümünden başkalarını mı suçluyorsun ya da kardeşinle yeterli zamanı geçirmene engel oldukları için mi duygusuzlaştın, bu arada Allah rahmet eylesin.

Yanlış anlamışsınız ben sevgilim olmasından kastım bı arkadaş çevrem yok yanlız hissediyorum sadece hayat sevgilin olsada güzel olmucak çünkü vardı ayrıldık normal bir şey
Benimde arkadaş çevrem yok. Bunun için ağlayıp üzülmüyorum. Herkes sosyal olacak diye de bir şey yok. Kendinize arkadaş arıyorsanız da burası yanlış yer bence. Kardeşinizin kaybı büyük bir boşluk bırakmış olabilir. Bunu arkadaş veya sevgili ile kapatmak istiyorsunuz, ama onun yerini dolduramicak. Bu yüzden düşünmeyi bırakın, rahat olun. Gezme şansınız var ise bol bol gezin. Gezmek zamanını alacağından dolayı düşünmek için çok vaktiniz olmaz ve yolda illa arkadaş edinirsiniz.

Benimde arkadaş çevrem yok. Bunun için ağlayıp üzülmüyorum. Herkes sosyal olacak diye de bir şey yok. Kendinize arkadaş arıyorsanız da burası yanlış yer bence. Kardeşinizin kaybı büyük bir boşluk bırakmış olabilir. Bunu arkadaş veya sevgili ile kapatmak istiyorsunuz, ama onun yerini dolduramicak. Bu yüzden düşünmeyi bırakın, rahat olun. Gezme şansınız var ise bol bol gezin. Gezmek zamanını alacağından dolayı düşünmek için çok vaktiniz olmaz ve yolda illa arkadaş edinirsiniz.
Yok dostum şöyle anlatıyim Duygusal boşlukta kaldım bunun çevreylede alakası yok yanlız hissediyorum sadece. Telefondan girdiğim için anlatamıyorum heralde kusura bakma.
Mesele o bu değil yanımda kimse olmadığını düşünmem çıkar için insanların herkesi beni başkasını kullandığimi düşünüyorum.

Yok dostum şöyle anlatıyim Duygusal boşlukta kaldım bunun çevreylede alakası yok yanlız hissediyorum sadece. Telefondan girdiğim için anlatamıyorum heralde kusura bakma.
Mesele o bu değil yanımda kimse olmadığını düşünmem çıkar için insanların herkesi beni başkasını kullandığimi düşünüyorum.
Aynısı bende de oldu. Bak senin dertleşmeye, gülmeye ihtiyacın var. Kendine kız arkadaşı yap. Erkek arkadaş yapma. Mevzu çıkar birbirinize girersiniz. Durduk yere mevzu cıkar. Kız arkadaş yap ne. Hayatına düzen verir. Ben yapamadim sen yap.
Ayrıl ne olacak. Sana kiz mı yok?

Kardeş kasma bu kadar. Olmuş ile olacağa çare yok. Sen ileriye bak ve asla pes etme. Hayatta bazı zorluklar kesinlikle karşına çıkacak. Hayatın amacı bu. Hayat bailı başına bir sınav. Bize düşen görev ise yılmadan ilerlemek. Bu arada Allah rahmet eylesin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı