Hayatı sadece oyunlardan ibaretmiş gibi davranan kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce yaşadığım bir olayı size anlatmak isterim, konusunu açmaya yeni fırsatım oldu. Bu sebepten konusunu geç açmaktayım.

Birkaç gün önce arkadaşımla birlikte LoL girdim ve idareten kullandığım kümesi düşük bir hesabım bulunuyor. Takımımızda aşırı gergin bir arkadaş vardı ve el boyunca bana küfür edip durdu. Küfür edenleri çoğunlukla umursamadığım için daha da sinirlenerek daha fazla küfür etti. El bitince de beni lobiye davet etti. Neyse dedim, ne diyecek bakalım diyerekten bir lobiye gittim. Normal bir şekilde konuşurken sohbete şu şekilde devam etti: Ben LoL'de yüksek liglere çıkarken sen hep düşük kümelerde sürüneceksin, seni her zaman için takip edeceğim dedi :D Gene sakinliğimi koruyaraktan bunu yapınca eline ne geçeceğini sordum, seni ilgilendirmez tarzında cevap aldım ve bunu yapan kişi de tahminen 35-40 yaşında bir adam. Böyle tipler her oyunda olacağı için suçu LoL'e yüklemek doğru olmayacağından soruyu genel olarak sormak istedim ve tekrardan da soruyorum: Hayatı sadece oyunlardan ibaret olan kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce yaşadığım bir olayı size anlatmak isterim, konusunu açmaya yeni fırsatım oldu. Bu sebepten konusunu geç açmaktayım.

Birkaç gün önce arkadaşımla birlikte LoL girdim ve idareten kullandığım kümesi düşük bir hesabım bulunuyor. Takımımızda aşırı gergin bir arkadaş vardı ve el boyunca bana küfür edip durdu. Küfür edenleri çoğunlukla umursamadığım için daha da sinirlenerek daha fazla küfür etti. El bitince de beni lobiye davet etti. Neyse dedim, ne diyecek bakalım diyerekten bir lobiye gittim. Normal bir şekilde konuşurken sohbete şu şekilde devam etti: Ben LoL'de yüksek liglere çıkarken sen hep düşük kümelerde sürüneceksin, seni her zaman için takip edeceğim dedi :D Gene sakinliğimi koruyaraktan bunu yapınca eline ne geçeceğini sordum, seni ilgilendirmez tarzında cevap aldım ve bunu yapan kişi de tahminen 35-40 yaşında bir adam. Böyle tipler her oyunda olacağı için suçu LoL'e yüklemek doğru olmayacağından soruyu genel olarak sormak istedim ve tekrardan da soruyorum: Hayatı sadece oyunlardan ibaret olan kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hayatta bir başarı elde edemediklerinden bu tür sanal başarılar ile kendilerini tatmin ediyorlar. Aslına bakılırsa bir özellikleri yok.

Muhatap olmamak en iyisi. Ben de zamanında çok uğraştım bu tiplerle artık yoruldum bu nedenle pek takmıyorum çünkü mental olarak da etkiliyorlar, o an oyuna odaklanamıyorsun. Chati kapatmanı şiddetle tavsiye ederim akıl sağlığın için. LoL için geçerli değil, Türk-yabancı fark etmeksizin her türlü bu tiplerle karşılaşıyorsun.

Bence acayip komik bu tipler kendilerini aşırı küçük düşürüyorlar çok komik çok zevkli oluyor.

Çok saçma. Hayatları sadece oyun. Ben oyun da oynardım ders te çalışırdım hatta bal liginde futbol oynardım. Sonra çapraz bağlarım koptuğu için futbolu tam profesyonel olacakken bıraktım. Derslerime çok daha fazla asıldım ve iyi bir üniversite kazandım ve çoğu yerden burs alıyorum. Oyun oynamak bence boş bir şey hayatını yaşamayı engelliyor. Hatta oyun oynamayı sınav dönemlerşnde tamamen kesmiştim. İyi ki de kesmişim.

Geri
Yukarı