Hayatım boyunca hiç sosyal ortamlara girmedim, sizce garip mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun çoğunu okudum paradan çok bahsetmişsiniz. Bence bu saatten sonra paranız olsa bile ne yapacağınızı bilemezsiniz eliniz ayağınıza dolaşır. Ya cimrilik yapar harcamazsınız ya da savurursunuz diye düşünüyorum.
Bu dediğinin olabilirliği var ama yok olmaz :D Bi kısmını biriktirirdim. İlk ay paldır küldür dışarıya çıkmazdım. Zaten ilk ay dışarı çıkmazdım büyük ihtimal. Önce sim kartı, internetten para yatırma kartı mıdır nedir ondan alırdım. Bilgisayardaki işime odaklanırdım. Paraya biraz alışınca dışarı çıkardım.

Normalde bu tür kıyaslama videoları atmak etik olmayabilir. Çünkü her insan özeldir ve her insanın karşılaştığı problemler başkadır. Ancak siz kendiniz ile özgüven probleminiz arasına kalın görünmez duvarlar örüyorsunuz ve gereğinden fazla şekilde onların arkasına saklanıyorsunuz. Dünyada aynı problemler ile boğuşan sadece siz olmadığınız gibi sizden daha ağır sorunları olup daha sancılı bir süreçten geçip sonunda üstesinden gelen insanlarda var. Aşağıda ki videolar size bir fikir ve motivasyon verirse ne mutlu bana. O kişi yapıyorsa sizin yapmamanız için bir sebep yok. Çünkü siz ondan daha şanslısınız ☺
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Normalde bu tür kıyaslama videoları atmak etik olmayabilir. Çünkü her insan özeldir ve her insanın karşılaştığı problemler başkadır. Ancak siz kendiniz ile özgüven probleminiz arasına kalın görünmez duvarlar örüyorsunuz ve gereğinden fazla şekilde onların arkasına saklanıyorsunuz. Dünyada aynı problemler ile boğuşan sadece siz olmadığınız gibi sizden daha ağır sorunları olup daha sancılı bir süreçten geçip sonunda üstesinden gelen insanlarda var. Aşağıda ki videolar size bir fikir ve motivasyon verirse ne mutlu bana. O kişi yapıyorsa sizin yapmamanız için bir sebep yok. Çünkü siz ondan daha şanslısınız ☺
Ya tamam biliyorum daha kötü durumda olanı da var ama benimki de kendi içinde zor sonuçta. Çözümü de büyük oranda paraya bakar.

Ne yapmak istediğinizi biliyorum. Asosyal Necmi yazmanız, yaş 120, profil fotoğrafı hepsi gösteriyor ki; dalga geçiyorsunuz siz. Ben size inanmıyorum. Bilginize...

Bana ne senin asosyalliğinden, evde kaktüs gibi yaşamandan... Millete "boş işler diyen olacaktır" yazmışsın da sen onu bile yapamıyorsun.

Hadi her şeyi geçtim forumda bunu yazıp paylaşmak bile sosyalleşmektir. Sosyalleşmeyi kafeye gidip oturmak zannedenlere de ayrı uyuzum. Cebinde parası olmayan "asosyalim" traşına başlıyor. Sıktı...

Yaşadığın ortamdan dolayı böylesin sen senlik bir durum yok. Yani demek istediğim kendini insanlara sevdirmezsen seni ne dışarı çağırırlar ne de ararlar şuraya gidelimmi kankaa buraya gidelimmi kankaa falan derler ama demiyorlarsa seni sevmiyor olabilirler :)

Benim sıkıntı en net parayla çözülür, bu net.

Buradan sonrasını okumuyorum, inan bana sende milyonlarca para bile olsa, bu kafayla eski halinden hiçbir farkın olmayacak. Neden? Çünkü sen çözüm odaklı değil, sorun odaklı bir insansın he bu olabilir çok büyük bir sorun değil lakin sen çözümde aramıyorsun takmışsın paraya? Ee para para diyorsun bunun için hiçbir sey yapmıyorsun, iş seçiyorsun. Sen madem dediğin kadar parasızsın senin iş seçme lüksün mü var o zaman? Kusura bakmayın hiç yalandan şeyler söylemeyeceğim siz bu kafayla giderseniz hayatınızın sonuna kadar boş bir yaşam geçirirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı