Hayatım boyunca hiç sosyal ortamlara girmedim, sizce garip mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seni böyle alalım.
images.jpeg.jpg

Yaşadığın ortamdan dolayı böylesin sen senlik bir durum yok. Yani demek istediğim kendini insanlara sevdirmezsen seni ne dışarı çağırırlar ne de ararlar şuraya gidelimmi kankaa buraya gidelimmi kankaa falan derler ama demiyorlarsa seni sevmiyor olabilirler :)
Beni tanıyan birisi yok ki zaten.
Buradan sonrasını okumuyorum, inan bana sende milyonlarca para bile olsa, bu kafayla eski halinden hiçbir farkın olmayacak. Neden? Çünkü sen çözüm odaklı değil, sorun odaklı bir insansın he bu olabilir çok büyük bir sorun değil lakin sen çözümde aramıyorsun takmışsın paraya? Ee para para diyorsun bunun için hiçbir sey yapmıyorsun, iş seçiyorsun. Sen madem dediğin kadar parasızsın senin iş seçme lüksün mü var o zaman? Kusura bakmayın hiç yalandan şeyler söylemeyeceğim siz bu kafayla giderseniz hayatınızın sonuna kadar boş bir yaşam geçirirsiniz

Senin derdin her şeye muhalefet etmek. Sana göre param olsa da bir şey yapmam, param olmasa da. Kafadan sallaması kolay. Ayrıca iş seçeceğim tabi ki, bana uygun olmayan işlere niye bulaşayım? Gerçi uygun olsa da uygun olmasa da pek iş yok.

Çözüm odağı dediği şey neyse artık. Maşallah alayınız çözüm odaklıymışsınız.
Eyvallah.
Burdaki herkes şartlanmış gibi sürekli eleştiriyor. Allah bilir çoğunuz evden parasız çıkmıyordur, veya çoğunuz asosyal halinizle tavsiye veriyordur :D

Bir şey derdim de ban yemeyelim, sen böyle kendini avutarak bahaneler bularak hayatını geçirmeye devam et. Burada bu kadar insan tavsiye veriyor yardımcı olmaya çalısıyor hepsi bir kulağından girip diğerinden çıkıyor kimseyi takmıyorsun. Sana bu hayatında başarılar diliyorum 👋

Reyis sen zaten biri karşı çıksında kendimi avutayım diye açmışsın konuyu, hayattaki amacına uygunsa yaşama biçimin ölmeden şunu niye yapmadım demiceksen ne mutlu san.

Ben asosyal değilim, sosyal fobim olduğu için ben de seninle aynı şekildeydim. Çok fazla sosyal olmak istememe rağmen yapamıyorum, korkuyorum. Daha yeni yeni bir işe girdim ve yavaştan açılmaya çalışıyorum, en azından senin fobin yok, var mı? Çok bir şey kaybetmedin diyenlere bakma gerçekten çok şey kaybettin, ha hiçbir şey için geç değil ben de kendimi böyle avutuyorum ama 16-17-18-19 yaşlarım zehir gibi geçti ve ben çok pişmanım. Hala da zehir gibi geçmeye devam ediyor, mutlu değilim, insan yanında birilerini arıyor, gezmek tozmak istiyor. Arkadaşların var mı mesela? Arkadaşların seni hiç çağırmıyor mu böyle ortamlara? Beni çağırmalarına rağmen ben gidemiyordum çünkü çağırdıkları anda bana bir haller oluyordu; midem bulanıyor, nabzım yükseliyordu, kafamda binlerce saçma sapan kaygılar başlıyordu. Özetle eğer asosyal isen hemen bu huyundan vazgeç, sosyal fobin varsa da üstüne gitmeden iyileşemezsin. İkisi de yok, maddi sıkıntıların varsa ekonomik özgürlüğünü kazan ve sosyalleşmeye çalış. Ben şunu anladım eğer bir şeyi yapmaya karar verirsen ve adım atarsan her şey olacağına varıyor ve bir şekilde düzene giriyor, sadece yapmaya karar verip bir adım atman yeterli.
Reyis masturbasyon bağımlılığı var mı?

Ülkemizde fazla asosyal insana inek, fazla sosyal insana hergele,it,serseri,aylak deniyor en iyisi ortasında bir yerde olmak bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı