Hayatım boyunca yaşadığım zorluklar

Çok geçmiş olsun Allah'tan şifa diliyorum senin için. Öncelikle ailenizden hiçbir şekilde saklamayın ve tedavi yöntemleri olan bir hastalık diye biliyorum.
Vitiligo'yu tetikleyen sebeplerden bazılarıda strestir ki stres her hastalıkta etken olur.
Öncelikle ailenizle birlikte tedbirinizi alıp doktora gitmelisiniz.
Özgüveninizi aktivite yaparak, spor yaparak vs. arttırın.
Utanmayın, sıkılmayın utanılacak sıkınılacak durum yok.
Derslerinizi de ihmal etmeyin.
Dıştan birinin söylemesi her zaman kolay olur senin ne yaşadığını bir tek sen bilirsin. Ama şöyle bir şeyde var ki psikilojin ne kadar kötü duruma düşerse kendinde olmayan hastalıkları bile görme ihtimalin var. O yüzden bozma psikolojini.

İçine atma hiçbir şeyi, arkadaşlarına ve ailene anlatman gerekli bu tarz şeyleri. Forum çözmeyecek çünkü. Anlat ki hem rahatlarsın, hem de çözümü bulursun.

Hepinizden çok ozür dilerim 1 gün yasagim vardi cevap veremedim kimseye.
Allah yardımcın olsun. Sana tavsiyem ilkönce aşağılık kompleksinden çık. Özgüven kas. Ne biliyeyim spor yap, vucüt çalış. Bunları yapmak için spor salonuna gitmene gerek yok. Malzemeleri alıp evde de çalışabilirsin. Güzel hissettiren müzikler dinle. Fazla arabesk dinleme. İnan bana burada hayatta bir çok kötü şey yaşadım diyen insanlardan daha berbat şeyler yaşadım. Hayat bir yarıştır, hızlı olmazsan ezilirsin. Eğer okumayacaksan, yaşın genç meslek öğrenebilirsin. Geçmiş olsun.
Yillardir evde spor yapiyorum bu aralar ara verdim. Müzigi cok dinlemem. Tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim.
İdris Ustam'ın motivasyon videolarını izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Müzik pek dinlemem ama teşekkür ederim bakicam.
Vitiligo nun tedavisi var diye biliyorum. Tedavini olursun geçer. Sıkma canını bu kadar. Özgüvenli ol biraz.
Tedavisi seçenekleri var ama kesin çözüm tedavisi yok. Okudugum kadariyla mesela bir tanesinde kortizonlu ilac veriyor sürüyorsun 1 - 2 ay ve geçerse geciyor ama gecedebilir ve gecse bile yayilmasi durmayip sürekli devam edebilir.
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun, siz lütfen üzülmeyin. Bunlar olmuş olsa bile içinizdeki o mutluluğu arayın. Bu şey söylemekle olmuyor, çok zor bir şey. Çok... Fakat imkansız değil, yapabilirsiniz. Eğer dertleşmek isterseniz, Discord hesabımı paylaşacağım. Umarım moderatörler ceza vermez, sürpriz bozan koyacağım.
[dc021x#6435]
Çok tesekkür ederim gelmek isterdim ama ailem bilmediği icin konusursak duyarlar ve açıklamam gerekir.
Allah güzel günlere çıkarır inşallah seni kardeşim. Buradan böyle konuşmamız kolay ama diyeceğim kendini harap etme. Hepimizin başına gelebilecek şeyler bunlar. Kendini küçük görme, hayatına kendinle barışık şekilde devam et.
Deniyorum ama aynaya ne zaman baksam yaşlılar gibi sakallarim beyazlamis parliyor beyaz beyaz. Traş oluyorsun yeşil olan yerler artik bosluk bosluk duruyor ve kötü gözüküyor. Kaşlarımda beyazliyor galiba kopan telin kökü beyazlamıştı. Ben bunlari gorünce ister istemez moral bozuluyor ve bende eskiden kalan travma var anlattim hani ses için.
Çok geçmiş olsun Allah'tan şifa diliyorum senin için. Öncelikle ailenizden hiçbir şekilde saklamayın ve tedavi yöntemleri olan bir hastalık diye biliyorum.
Vitiligo'yu tetikleyen sebeplerden bazılarıda strestir ki stres her hastalıkta etken olur.
Öncelikle ailenizle birlikte tedbirinizi alıp doktora gitmelisiniz.
Özgüveninizi aktivite yaparak, spor yaparak vs. arttırın.
Utanmayın, sıkılmayın utanılacak sıkınılacak durum yok.
Derslerinizi de ihmal etmeyin.
Dıştan birinin söylemesi her zaman kolay olur senin ne yaşadığını bir tek sen bilirsin. Ama şöyle bir şeyde var ki psikilojin ne kadar kötü duruma düşerse kendinde olmayan hastalıkları bile görme ihtimalin var. O yüzden bozma psikolojini.
Normalde anlatirim ama anlatmamamin nedeni var. Anneminde genelde hayatta yüzü hiç gülmemiş biri ve sürekli dertlerinden üzülür ve ağlar onu anlatsam roman olur. Annemi o yüzden hiç üzmemeye calistim ve eski ses sorunumda bile anneme cok caktirmayip hep yüzüne güldüm ağlasamda gizli gizli agladım. Annem bana hep ileride yüzün gülücek diyor ama ben simdi nasil diyim yüzüm hiç gülmedi diye. Birde beni düşünsün istemiyorum.

Son düzenleme:
Bence kendini başkalarından soyutlamayı bırak, farklılıkların seni sen yapsın seni sevenler sen öyle oldğun için sevsin. Kızlar zaten senin cildine bakarak seninle birlikte olucaklarsa sorun onlardadır, emin ol senin kişiliğine bakıcak bir kişi karşına çıkar, bence beyaz sakallarının olmasını avantajına dönüştürebilirsin. Biri gelip sana bunun neden olduğunu sorduğu zaman çok kolay bir şekilde muhabbet açabilirsin, ve hastalıklar utanılacak şeyler değildir. İlk tavsiyem bu şekilde düşünerek özgüvenini yerle bir etmeye başlama. Hastalıkların senin hayatını kontrol altına aldıysa zincrleri kır ve sen hastalıklarını hayatına dağıt. Son olarak geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum umarım daha iyi bir hayatın olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı