Hayatım boyunca her şeyin kötü olması

@757283 babanız peki? Eğer üniversite sınavını kesin kazanabilir gözü ile bakıyorsanız refah seviyesi yüksek bir ilde kendi düzeninizi kurun. Daha sonra sosyal hayatınıza yeterince vakit ayırabilecek kadar ekonomik güce sahip olun. Söylemesi kolay farkındayım ama sosyal çevreniz şuan için önemli değilse bir süreliğine göz ardı edebilirsiniz.

@757283 babanız peki? Eğer üniversite sınavını kesin kazanabilir gözü ile bakıyorsanız refah seviyesi yüksek bir ilde kendi düzeninizi kurun. Daha sonra sosyal hayatınıza yeterince vakit ayırabilecek kadar ekonomik güce sahip olun. Söylemesi kolay farkındayım ama sosyal çevreniz şuan için önemli değilse bir süreliğine göz ardı edebilirsiniz.
Ekonomik durumlar iyi olmadığından dolayı çalışıyordum hocam. Babam da çalışıyor ama o da işçi zaten. Temel ihtiyaçları vs karşılıyoruz işte. Ben çalışıp destek oluyordum. Üniversiteyi kazanacağım umarım netlerim iyi ama bulunduğum şehirden çıkabilir miyim bilmiyorum. Bazen her şeyi bırakıp yaşım gelince tır sürüp yurtdışına çıkmayı dahi düşünüyorum. Zaten bütün zorlukları gördüm başka zorluklar bana vurmaz artık. Üniversiteye gitsem 4 yılda okul masrafları, kitaplar nasıl olur bilmiyorum. Hem ders hem iş olur mu bilemiyorum. Çalışmazsam diğer ihtiyaçlarımın yanına bir de üniversite masrafı biniyor. Bakacağım çaresine artık hocam sağolun yazıp yardımcı olmak istediğiniz için.

Anladığım kadarıyla hayatta hep bir şeyler yapmaya çalışmıssın.

Zihin olarak bu düşüncüden çıkman gerek yoksa anlık yaşadığın şeyler çok önemli değil.
Başka şeyler düşünmeye çalışıyorum ama bazen oluyor işte böyle.

Normalde asla bir yere böyle yazmazdım ama demirden değilim, bir yerde tıkanıyor artık insan.

@757283 hocam iş sizde bitiyor tabii ki biz ne kadar zırvalasakta burada sizin kararlarınız önemli. Eğer pes etmezseniz, bu mücadeleniz ileride mutlaka size artı olarak dönecektir. Savaşmaya devam et asker!

Konu açmanız da bir sorun yok bence ki zaten konu dışına açılan konular web sitesi aramalarında çıkmıyor. Bende zamanında 9. Sınıfa giderken saçma sapan bir sebepten ergenliğimin beraberinde getirdiği şeyleri bir sorun olarak görüp konu açmıştım. Pişman mıyım? Hayır. Gerekli miydi? Hayır.

Eh, bende demirden olmaya çalışıyorum. Bakalım başarabilecek miyim.

@757283 hocam iş sizde bitiyor tabii ki biz ne kadar zırvalasakta burada sizin kararlarınız önemli. Eğer pes etmezseniz, bu mücadeleniz ileride mutlaka size artı olarak dönecektir. Savaşmaya devam et asker!

Konu açmanız da bir sorun yok bence ki zaten konu dışına açılan konular web sitesi aramalarında çıkmıyor. Bende zamanında 9. Sınıfa giderken saçma sapan bir sebepten ergenliğimin beraberinde getirdiği şeyleri bir sorun olarak görüp konu açmıştım. Pişman mıyım? Hayır. Gerekli miydi? Hayır.

Eh, bende demirden olmaya çalışıyorum. Bakalım başarabilecek miyim.
Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır bize. Gelecek günlerin hatırına savaşmaya devam edeceğiz hocam. Kavgalar demirden insanlar yetiştirir, hakkını vermemiz lazım o halde. Hazırlanan zamanlar için savaşmamız lazım. Yolumuz açık olsun hocam.

Hayatım boyunca asla boş bir insan olmadım. Parmakla gösterilen, efendi, zeki, okul ve okul dışı yaşantımda hep çalışkan biri olarak anıldım. Bu sene YKS'ye hazırlanıyorum. İki ay önce annem vefat etti. Hayatım zaten ekonomik nedenlerden dolayı rezil bir şekilde geçiyordu, iyice kötüleşti. Hayatım boyunca hiç sinemaya, sinemayı geçin bir kafede arkadaşlarla oturmadım veya çok sevdiğim bir sanatçının konserine gitmedim. Lise yıllarımda hiçbir anım olmadı. Arkadaş grubundakiler toplaşıp bir yerlere giderken ben başımı eğip evime döndüm, nedeni malum. Hep mücadeleci oldum. Zaten olmayan aile düzenimde evde kavgayla geçen günlerde büyüdüm. Annem veya babamla hiçbir sosyal aktivitemiz olmadı, annemle asla olamayacak. Bütün test kitaplarımı kendim aldım. Günde 13 saat çalışıyordum. Dershaneye gidemedim, gitsem belki bu sınavda 1 değil 5 yapacaktım. Hiç sevgilim olmadı, olsa bile başımı öne eğmekten bıktım. Artık öyle bir noktaya geldim ki sadece yaşadığıma ve sokaklara düşmediğime şükrediyorum. Sınavı kazansam bile bir şey değişmeyecek. Kampüs hayatım olmayacak. Yine gidip bir işte çalışmak zorunda kalacağım. Hukuk istiyorum, devlette işim olmazsa serbest avukatlık için yine para lazım. Böyle uzun uzun dizdim her şeyi ama gerçekten her zaman çalıştım ve asla oturduğu yerden zırlayan biri olmadım. Dediğim gibi lise hayatım boyunca her tatilde istisnasız her tatilde bazen hafta sonu bile günde 13 saat çalışıyordum çeşitli işlerde. Sadece artık yoruldum. Benim gibi olanlar var mı? Varsa nasıl başa çıkıyorsunuz bu tempoyla?
nerde yasıyon la gel bira ismarlıyayım sana

Geri
Yukarı