Hayatımdaki çaresizlik

Hocam devlet hastanesındede adamakıllı psikiyatrlar var ayrıca para diyorsunuz saglıgınızdan onemlı degıl.
Para varsa evet önemli değil ama yoksa olmuyor işte yoktan var edemezsin. Öyle her şey önermek gibi kolay olmuyor gerçekçi olun. Ayrıca devlet hastanesinden daha bir kan vermek için dahiliye randevusu bile alamıyorum 3 aydır sen diyorsun psikiyatri randevusu alsın. Özel hastaneye mecbur ediyorlar senin anlayacağın.

Bence bu iş tam sana göre. Fazla düşünüp kendini hırpalamana, disiplinsizim diye üzülmene falan hiiç gerek kalmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim ama askerlik yapmayacak bir durumdayım görme bozukluğum var.

Her şeyi olumsuza çevirmeye alışmışsın, bundan kurtulamadıkça olumlu olan şeyler olumsuza dönmeye devam edecek.

Psikiyatristlik bir şey yok, insanlarla konuşmak daha iyi olur şu an için.

Hocam 1 aydır kendimi mutlu etmeye çalışıyorum ama nafile.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim ama askerlik yapmayacak bir durumdayım görme bozukluğum var.

Kardesım aynı seylerı bende yasadım bak bırısı yazmıs haklı eger konuşacak ınsan varsa onlarla konus kımsen yoksa psikiyatriye git.

Herkese iyi akşamlar. Size biraz kendi durumumdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık son 1.5 yıldır mutlu değilim hayatta beni motive edecek şeyler olmuyor hep bir boşluk hissi oluyor kendimde. Kendi üretkenliğimi ve disiplinimi kaybettim her şeyi denedim gene de olmadı. Önceden en küçük şeylerden bile mutlu olabiliyordum. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim ama güzel bir üniversiteye yerleşeceğimi de sanmıyorum. İçimde hep bir olumsuzluk hissi var ve kurtulamıyorum. Adamakıllı bir iş yürütemiyorum. Sizce hayatımı nasıl düzeltebilirim?

Çaresiz hissetmenin temel sebebi nedir hocam? Çaresizliğin sadece üniversite sınavıysa inan bana tek dert ettiğin şey bu olsun. Dermansız dert değil, çözümü bulunur. Ailevi problemler veya sağlık durumun gibi sorunlar nedeniyle kendini çaresiz hissediyorsan en güzel yöntem sabır ve dua etmektir. Allah sabır eden kullarının yanındadır, kaderi de ancak dua değiştirir.

Bence bu iş tam sana göre. Fazla düşünüp kendini hırpalamana, disiplinsizim diye üzülmene falan hiiç gerek kalmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşa bu okula girmenin zorluklarındanda bahsedersek daha iyi olur.
Esenlikler

Oyun oynayın ve bol bol çikolata ve şerbetli tatlı tüketin.
Bunlar kafa dağıtır.
Spora başlayın. Testeron artarsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Müzik dinlemeye çalışın.
Üniversite mevzusu vs için ise çözüm üreterek yürümeye çalışın
Nasıl düzelirim kafasında gidin yani
Hatta kendinize hedef koyarak ilerleyin ki hayat motivasyonunuz olsun

Çaresiz hissetmenin temel sebebi nedir hocam? Çaresizliğin sadece üniversite sınavıysa inan bana tek dert ettiğin şey bu olsun. Dermansız dert değil, çözümü bulunur. Ailevi problemler veya sağlık durumun gibi sorunlar nedeniyle kendini çaresiz hissediyorsan en güzel yöntem sabır ve dua etmektir. Allah sabır eden kullarının yanındadır, kaderi de ancak dua değiştirir.

Hocam çaresizliğimin sebebi üniversite sınavı değil hayatımı düzene sokamamam içimde bir huzursuzluk var Allah'a her gece dualar ediyorum düzeleyim diye ama gene de geçmedi.

Hocam beni yanlış anlamayın ama dua insanı boş beklentiye sürüklüyor belli bir yerden sonra.

Arkadaşa bu okula girmenin zorluklarındanda bahsedersek daha iyi olur.
Esenlikler.
Her sene Astsubay MYO'lar 2100 öğrenci alıyor. Arkadaşın onlardan bir eksiği olduğunu sanmıyorum (Gözleri hariç.). Yine de diğer üniversiteler çare olmaz, kafa dağıtması lazım bir an önce.

Geri
Yukarı