Hayatımı nasıl düzelteceğim?

SehmusInalV

Picopat
Daha fazla  
Hayatım berbat halde.
Başlayalım...

15 yaşında Antalya'da meslek lisesinde makine bölümünde okuyorum. Fakat hayatım berbat. Deli gibi harcama yapıyorum. Günlük 150TL harçlık alıyorum. Kendimi değiştirmek istiyorum. (finansal ve kişisel konuda) kafamın içinde bin bir türlü düşünce var. Hangi yola sapacağımı şaşırdım. Büyük bir çıkmazdayım. Kız arkadaş vs. yok. Sadece okul içinde ve dışında takıldığım 3-4 arkadaşım var. Onun dışında hiç arkadaşım yok. (Niyetim arkadaş bulmak değil kendimi değiştirmek) Yardım edin...

Kendimi nasıl değiştirebilirim? (her konuda finans ve kişisel dahil)

Son düzenleme:
Hayatım berbat halde.
Başlayalım...

15 yaşında Antalya'da meslek lisesinde makine bölümünde okuyorum. Fakat hayatım berbat. Deli gibi harcama yapıyorum. Günlük 150TL harçlık alıyorum. Kendimi değiştirmek istiyorum. (finansal ve kişisel konuda) kafamın içinde bin bir türlü düşünce var. Hangi yola sapacağımı şaşırdım. Büyük bir çıkmazdayım. Kız arkadaş vs. yok. Sadece okul içinde ve dışında takıldığım 3-4 arkadaşım var. Onun dışında hiç arkadaşım yok. (niyetim arkadaş bulmak değil kendimi değiştirmek) yardım edin...

Kendimi nasıl değiştirebilirim? (her konuda finans ve kişisel dahil)

Parayı neye harcıyosun tam olarak da bu kadar dert ediyorsun?

Parayı neye harcıyosun tam olarak da bu kadar dert ediyorsun?

Her şeye harcıyorum. Sigaram alkolüm falan yok. Çok şükür. Fakat diğer her şeye harcama yapıyorum. Günde 3-5 kere markete gidiyorum. Gördüğüm şeyleri alma isteğim oluyor. Bunu durdurmam gerekiyor fakat yapamıyorum. Bunu nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeye harcıyorum. Sigaram alkolüm falan yok. Çok şükür. Fakat diğer her şeye harcama yapıyorum. Günde 3-5 kere markete gidiyorum. Gördüğüm şeyleri alma isteğim oluyor. Bunu durdurmam gerekiyor fakat yapamıyorum. Bunu nasıl yaparım?
Almayarak yapabilirsin. Vur kendine tokatı durdur ayaklarını otur oturduğun yerde.

Dostum şimdi sana söyliyeceklerimi iyi oku ve beni dinle beni belki tanımıyosun ama bende senin gibiydim benim hiç arkadaşım yoktu ailem tarafındanda pek sevilen biri değildim işe girince azıcık adam yerine koyulduk orası ayrı tabi ben bu hayatta sana yemin ediyorum 15 yaşında en büyük acıları çekmiş biriyim forumdakilere beni sor onlar anlatır zaten sana 16 yaşımda ölümden döndüm 4 ameliyatla sevgilim sandığım kız arkamdan kuyumu kazdı beni en yakın arkadaşımla aldattı bunları anlattığım için kusura bakma sadece sana yaşadıklarımı anlatmak istedim sana önerim bunları daha düşünme ileriye dönük yaşa hayatının tadını çıkar zaten yaşın ilerleyince hayat seni o olgunluğa sokucaktır hiç endişelenme kız arkadaş işleride boş işler onlara takılıpta sakın moralini bozma değmez iki üç karaktersiz için bi abin olarak hiçbişeyi kafana takma sen herşeyden daha önemlisin paraymış filan onlar hallolucak şeyler sen yeterki kendine güven aslan kardeşim benim

Her şeye harcıyorum. Sigaram alkolüm falan yok. Çok Şükür. Fakat diğer her şeye harcama yapıyorum. Günde 3-5 kere markete gidiyorum. Gördüğüm şeyleri alma isteğim oluyor. Bunu durdurmam gerekiyor fakat yapamıyorum. Bunu nasıl yaparım?

Ben onu çözmek için kumbara alarak parayı oraya atmıştım kilitlemiştim istesem de alamıyorum.

Hocam 3 ay önceki bensiniz kendimi şöyle frenledim üniversiteye gideceğim diye aslında bir nevi birde kıyafet ayakkabı ve laptop almak için hala biriktirmekteyim 3 aydan beri yaklaşık kenara attığım para harçlıklarımla beraber 2500 TL ve ayrıca staj yapmaktayım yiyeceklerin tadı güzel gerçekten hayata bir kere geliyorsunuz almak istiyorsunuz sürekli ama kısa süreli bir zevk için 150 TL harcamak saçma.

Dostum şimdi sana söyliyeceklerimi iyi oku ve beni dinle beni belki tanımıyosun ama bende senin gibiydim benim hiç arkadaşım yoktu ailem tarafındanda pek sevilen biri değildim işe girince azıcık adam yerine koyulduk orası ayrı tabi ben bu hayatta sana yemin ediyorum 15 yaşında en büyük acıları çekmiş biriyim forumdakilere beni sor onlar anlatır zaten sana 16 yaşımda ölümden döndüm 4 ameliyatla sevgilim sandığım kız arkamdan kuyumu kazdı beni en yakın arkadaşımla aldattı bunları anlattığım için kusura bakma sadece sana yaşadıklarımı anlatmak istedim sana önerim bunları daha düşünme ileriye dönük yaşa hayatının tadını çıkar zaten yaşın ilerleyince hayat seni o olgunluğa sokucaktır hiç endişelenme kız arkadaş işleride boş işler onlara takılıpta sakın moralini bozma değmez iki üç karaktersiz için bi abin olarak hiçbişeyi kafana takma sen herşeyden daha önemlisin paraymış filan onlar hallolucak şeyler sen yeterki kendine güven aslan kardeşim benim
Eyvallah başkanım. Senin için gerçekten üzüldüm. İnşallah şuan iyisindir. Benim ailevi herhangi bir sıkıntım yok. Bende bacağımdan ameliyat geçirdim. Sınıfımızda bulunan 1-2 kız'ın olayı bilip bilmeden benim üzerime suç atması üzerine ben dedim ki "Kız arkadaş meselesi de bitti. Kızlarla konuşmak da bitti" Fakat ben ileriye biraz daha hazırlanmak için bu parayı dert ediyorum.

Her günmü 150 lira harcıyorsunuz?
Bana gün sonunda 30-40 tl ancak kalıyor.

Geri
Yukarı