Hayatımın kararını vereceğim

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 2B

polS

Picopat
Daha fazla  
Selamlar, ben 18 yaşında bir gencim. 1 yıl mezuna kaldım. Hayatımı etkileyecek bir kararı vermek üzereyim. Ülkemizde okuyup işsiz kalan birçok genç arkadaşımız mevcut.
Ben de bu durumdan etkilenerek YKS sınavına hazırlanmayı bıraktım. Yaklaşık 1 ay oluyor. Dün bir konu açmıştım, hayallerimin peşinden koşmak istiyorum diye. Kendime bir YouTube kanalı açıp içerik üretmek istediğimi söylemiştim. Ben bu hayalimin peşinden gitmek istiyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Şimdi bize ne senin kararından diyebilirsiniz, haklısınız da. Benim arkadaşım olmadığı için buraya yazmak istedim. Bana bu durumda biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Selamlar, ben 18 yaşında bir gencim. 1 yıl mezuna kaldım. Hayatımı etkileyecek bir kararı vermek üzereyim. Ülkemizde okuyup işsiz kalan birçok genç arkadaşımız mevcut.
Ben de bu durumdan etkilenerek YKS sınavına hazırlanmayı bıraktım. Yaklaşık 1 ay oluyor. Dün bir konu açmıştım, hayallerimin peşinden koşmak istiyorum diye. Kendime bir YouTube kanalı açıp içerik üretmek istediğimi söylemiştim. Ben bu hayalimin peşinden gitmek istiyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Şimdi bize ne senin kararından diyebilirsiniz, haklısınız da. Benim arkadaşım olmadığı için buraya yazmak istedim. Bana bu durumda biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Yanlış yapıyorsun kusura bakma ama YouTube'da tutunman imkansız gibi bir şey.

Youtube içerik üretip aylık paranı çıkarmak çok ama çok uzun ve zor bir şeydir.
Aylık Asgari Ücrete yakın bir para için 10-20,000 abone ve her videona garanti 30,000 civarı bir görüntülenme lazım (video sıklığına göre değişir.)
Meslek edinmek daha garanti.

Üniversiteye sadece iş odaklı bakman çok yanlış. Orada edineceğin çevre ve deneyimi göz ardı ediyorsun. Hayalin bir fantaziden ibaret ve görüyorum ki B planın bile yok. Ayrıca üniversite okuyarakta youtube için video çekebilirsin.

Yerinde olsam yazın tarlalarda toplaayıcılık kışın hamallık ya da garson felan olur. Para toplar, hükümete karşı bir twet atar hapis cezası alırım. Topladığım 6000 euroyu kaçakçıya verip almanyada oturum alırdım .

Youtuber olmak kolay mı sanıyorsunuz?
Reklam vermek için paranız var mı? Video montajlamayı biliyor musunuz? Video montajlamayı bilmiyorsanız montajlayacak birine verecek paranız var mı? Yeterli ekipmanınız var mı? Ekipmanınız yoksa eğer ekipmana verecek paranız var mı?
Bu iş oldu bitti değil, sınava girseydiniz en azından bir belgeniz olurdu. Bu kötü kararınız için şans diliyorum.

Geri
Yukarı