Hayatımın kararını vereceğim

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 2B
Bu durum, üniversiteyi okuduğun yere ve bölüme bağlı olarak değişir. İyi bir bölümde tüm imkanları kovalarsan, neyle karşılaşırsan karşılaş dişini sıkmayı asla bırakmazsan çok iyi yerlere gelirsin.
Youtube konusuna gelince, bu işin biraz da şansa bağlı olduğuna inanıyorum ben. Risk değil, şans. Youtube'u bırakmayın, ancak tek hedefiniz Youtube olmasın. Nihayetinde karar size ait, umarım ki hedeflerinize ulaşırsınız.

Öncelikle yanlış bir tercih yaptığını düşünüyorum. Şimdi kafam derse basmıyor, çalışmak istemiyorum diye okulu bırakıp youtube'a yöneleyim diyorsun fakat sen daha ilk yapman, başarman gereken konuda "ders çalışma" konusunda bile gayret etmediysen, youtube veya yayın konusunda azim veya gayret göstereceğinin garantisini nasıl verebiliyorsun? Tamamen şansa, ya tutarsa mantığıyla böyle kararlar almak çok yanlış. Belki 6 ayda efsane bir youtube kanalın olacak belki 6 yılda. O 6 yıl kim senin geçimini sağlayacak? Ailenin veya çevrenin baskılarını, arkandan konuşmalarını hatta daha da kötüsü yüzüne karşı söylenmelerini kaldırabilecek misin bu süreçte? 3 yıl sonra bir baltaya sap olamadın, boş hayaller peşinde koştu demelerini kaldırabilecek misin?

Yok abi ben her türlü bu yoldan giderim diyorsan tavsiyem şudur. Yapabildiğin en iyi puanı yap (Bu 500.000 sıralamayla girdiğin bir bölüm olsa bile), yerleş bir bölüme, sınavdan sınava git. Geri kalan zamanlarında part time bir işe gir. Mağazalarda çok rahat part time iş bulabilirsin. (Buralara başvurularda bir üniversitede okuyor olman bir avantajdır.) Bir gelirin olduğu için çevrenden ve ailenden tepki almazsın. İstediğin gibi youtube veya yayıncılıkta da şansını denersin. Olursa olur, olmazsa üniversiteni bitirirsin, ya da çalışmaya başladığın yerde yükselebildiğin kadar yükselirsin. Mesela Zara gibi mağazalarda satış danışmanı başlarsın, devam etmek istersen responsible olarak terfi edersin.(Lise mezunları için)

Şöyle mesajları okudum da ne kadar bilgisiz insan var ya, öncelikle dostum YouTube da tutunmak ve para kazanmak şans işidir, senin gibi düşünen ve atılan milyonlarca adam vardır sen neden tutulasın? bana kalsa bu kadar şeyi bırakmışken yurt dışına çıkmaya bak burada dil öğren vesaire ya da adam gibi YKS çalışıp üniversiteye git başka şansın yok.

Selamlar, ben 18 yaşında bir gencim. 1 yıl mezuna kaldım. Hayatımı etkileyecek bir kararı vermek üzereyim. Ülkemizde okuyup işsiz kalan birçok genç arkadaşımız mevcut.
Ben de bu durumdan etkilenerek YKS sınavına hazırlanmayı bıraktım. Yaklaşık 1 ay oluyor. Dün bir konu açmıştım, hayallerimin peşinden koşmak istiyorum diye. Kendime bir YouTube kanalı açıp içerik üretmek istediğimi söylemiştim. Ben bu hayalimin peşinden gitmek istiyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Şimdi bize ne senin kararından diyebilirsiniz, haklısınız da. Benim arkadaşım olmadığı için buraya yazmak istedim. Bana bu durumda biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
Youtube kanalı olmazsa girişimci olmayı dene istersen.

Yanlış yapıyorsun kusura bakma ama YouTube'da tutunman imkansız gibi bir şey.
Sans işi genel olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı