Hayatın anlamı ne?

Hayatı nasıl yaşarsan yaşa boş. Güzel zaman geçir mutlu olursun hızlı geçer. Kötü zaman geçirisin, geçmez sanırsın ama o günleri bile özlersin. Bu döngü her insan için geçerlidir. Anlatmak uzun sürer, kısaca asıl amaç anime kızları, Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi vs. Benim amacım ahirette bunları elde etmek, bu söylediklerim ahirette kesin olarak olacak şeyler. Yani büyü yapabileceğim veya orklarla savaşabileceğim. Kuranda bunun için bir söz vardır "Çalışanlar böylesi için çalışsınlar! (Saffat suresi 61. ayet)". Amaç istiyorsan bundan daha güzeli yok bence...

Videoya gelirsek, videoda verdiği ensest ilişki örneğinde, "Ensest ilişkiyi bir ateist anlamlandıramaz." söylemi saçmadır. Neden mi? Yukarıda bahsettim. Bana zararı olana kötü deme hakkım vardır. Nasıl zararı olacak peki senin ensest ilişkinin bana zararı? Çocuğun eğer, sakat doğarsa, devlet(şu an ki koşullardan bahsediyorum tabi) maaş bağlayacak. Benim ödediğim vergiyle, senin çocuğun bedava tedavi görecek, maaş alacak vs. vs.. Bu da doğrudan beni ve diğerlerini etkiler.
Şuanki düzeninden bahsetmiyorum, mesela sen bir ensest ilişki yaşadığında neden sana zarar versin ki, eğer korunursan veya çocuğunu aldırırsan bir zararı olmaz.
Ayrıca sakat doğan birine devlet bunları yapıyor mu bilmiyorum fakat yapıyorsa da saçmalık zaten ben buna vergi vermek zorunda değilim.

Hayatın anlamı nedir sizce? Tanrı'yla bir olmak için mi yaşıyoruz yoksa bir Rüyada/Simülasyonda mıyız?
Tek bir insan mı var yani aslında herkes aynı kişi mi? Enkarne mi olacağız?
Neden yaşıyoruz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu belgeseli izledikten sonra bakış açım değişti.

Eğer Müslüman iseniz cennete gitmek dolayısıyla iyi insan olmak Müslümanlığın şartlarını yerine getirmek belki dsha fazla insana ulaşmak için zengin olmak gibi gibi şeyler söylenebilir dini inanciniz yok ise hiçbir şeyin uzun vadeli(ölüm sonrası) düşünmediğiniz için tam manasıyla bir amacınız olutor diyemeyiz.

Zaten ölünce hayatsız oluyor. O süre boyunca amaç edinmeye çalışıyor. Fakat isterse edinmeyebilir.
Eğer Müslüman iseniz cennete gitmek dolayısıyla iyi insan olmak Müslümanlığın şartlarını yerine getirmek belki dsha fazla insana ulaşmak için zengin olmak gibi gibi şeyler söylenebilir dini inanciniz yok ise hiçbir şeyin uzun vadeli(ölüm sonrası) düşünmediğiniz için tam manasıyla bir amacınız olutor diyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı