Hayatınızdaki en şanssız an

Mehmet _Akif

Centipat
Daha fazla  
Edit: Bir gün ayakkabı alacaktım sepetime ekledim 2 saat sonra kredi kartını aldım tam ödeme yapacakken ürün tükenmiştir yazısı çıktı sonra dedim ki;
-Herhalde sitede beğeneceğim bir ayakkabı vardır. Yarım saat sonra aradığımı bulmuştum sadece 42.5 numarası kalmıştı tam da bana uyuyordu, sonra babam iş yerinin çok yoğun olduğunu yardım edip edemeyeceğimi sordu, ben de istemesem de gelirim dedim. Dükkana gittiğimde giydiğim ayakkabıyı kapıya takmıştım ve file gibi olduğundan dolayı yırtılmıştı. 3 saat sonra eve döndüğümde 2. olarak sepetime eklediğim ürünün de tükenmiş olduğunu görmüştüm, hem ayakkabısız kalmıştım hem de alacağım ayakkabıdan olmuştum o günü asla unutamam sizin de böyle şanssız anlarınız var mı? Var ise paylaşabilir misiniz benimle :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam PC toplamaya başlıyordum ki 1600 AF stokları bitti. Ben de 9100F alıp geçtim.

Bloody B640 klavyeyi alıyordum, sepete ekleyip satın al dedim. 300 lira yerine 370 lira kesildi. Tam ben alırken ürüne zam yapmışlar. Neyse sağlık olsun diyip bekledim. Ürünün bana geldiği günün ertesi günü 370 liradan 297 liraya düştü.

İkinci el bölümünde 1650S 9100F monitör dahil sistem 3500 liraydı. Gördüğüm gibi aradım tabii. Cevap veren kişi az önce başka biriyle anlaştığını söyledi.

Bir gün all in PC yapmıştım sonra bizim şirketen bir elektrik elektronik mühendsine göstercekken monitör ampülünü kırdım all in PC normal monitörden söküp anakartla birleştirmiştim.

En sevdiğim markanın yani ASUS'un bana kazık atması. 23 Mart 2019'da topladım bilgisayarı yani bilgisayarı alalı 5 ay olmuştu. O zaman ekran kartım ASUS ROG STRIX RX580 O.C idi. Gözüm gibi bakıyordum bilgisayara. 5.500 TL'ye mal oldu toplamda bana. Bütün oyunları bilgisayar çabuk ısınmasın, uzun süre oynayayım diye 60 FPS sabit oynardım. Prey oynarken ekranda kare şeklini oluşturan noktalar çıkmaya başladı. Heralde oyundaki bi efekttir diye boşverdim fakat gözümü rahatsız etmeye başlamıştı. Oyunu arkaya aldığımda anladım ekran kartının cortladığını. O sırada ne yapacağımı bilemedim tabi korkudan. Ağır pahalı şey yani o zamanlar 1500 TL gibi çok büyük bir paraydı. Hemen Technopat'ta bu konuyu açtım. Sağolsun yardımcı oldular fakat onlarda bir işe yaramamıştı. Açtım kasayı söktüm geri taktım filan. Müsait bir zamanda hemen Vatan'a götürdüm. Hazır götürmüşken kasayıda götürdüm alttaki fanı çalışmıyordu. Ekran Kartını gönderdim servise. 20 Günde Anca Sonuç geldi. O esnada ev tadilattaydı paranın kıt olduğu zaman. Vatan'ın sitesinden ekran kartını kontrol ettim ve beni hüsrana uğratan o görüntü geldi. Ekran kartını garanti dışı bırakmışlar. Asus'u aradığımızda GPU arızası olduğunu fakat BIOS değerleri oynanmış falan filan bişeyler uydurdular kartı garanti dışı bıraktılar. Ben daha onun ne olduğundan haberim yok yeni duyduğum bir şeydi. Yani BIOS'a en son Nisan 2019'da girdim o da format atmak içindi. Bir daha aradığımızda bu sefer fanların birininde bozuk olduğunu söylediler ve bizim maliyet 1440 TL oldu. Sonuç olarak kartı yaptırmadım bazanın altında öylece duruyor. Gittim MSI'ın GTX1660 kartını aldım. O gün bu gündür bir daha asusun hiç bir ürününü ne alırım nede bakarım.
Inked20190905_115642_LI.jpg

Geri
Yukarı