Hayatta bir gariplik seziyorum

creative01

Hectopat
Daha fazla  
Sanki dünya bana farkli bir yaşam formu tarafindan istila edilmiş gibi geliyor. Örnek vermek gerekirse futbol musabakalari ve at yarişlari gibi şans oyunlarinin sonuclari oynanmadan biliniyor gibime geliyor. Aklima gelen teoriler. Ya bu futbolu oynayan oyuncular ve ATI suren jokey iyi rol yapiyor ya da bu futbolcular ve jokeylerin hepsi farkli bir yasam formu ya da hepimiz bir bilgisayar simulasyonu olabiliriz diye seziyorum ve gercekten bir simulasyondan ibaret isek oynanmamis bu futbol musabakasindan tut zengin is adamlarinin hepsinin farkli bir yasam formu oldugunu bir nevi uzaylı oldugunu dusunuyorum. Sizin bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz?

İlginç, halbuki yaşadığımız dünyada "şike" diye bir olgu var. Geçmişte örnekleri de mevcut. Hatta Italya'da bazı kulüpler ceza almıştı. Gayet basit ve anlaşılır ama uzaylıdır, yok ya simülasyondur, üstelik formdur. (!)

İlginç, halbuki yaşadığımız dünyada "şike" diye bir olgu var. Gayet basit ve anlaşılır ama uzaylıdır, yok ya simülasyondur, üstelik formdur. (!)
Hedonist olmak daha iyi değil mi? Hiçbirini takip etmiyorum umrumda da değil. Kim kazanmış kim hangi kupayı almış banane?
Matrix serisini defalarca izledim ve Amerikalı milyarder Elon Musk'un ortaya attığı simulasyon teorisi beni hayati sorgulamaya yoneltti diyebilirim.
Parodisini izleyince tadı kaçtı bende. Elon Musk umrumda değil. Şurada 50 yıl belki yaşıyorsun salla.

Hedonist olmak daha iyi değil mi? Hiçbirini takip etmiyorum umrumda da değil. Kim kazanmış kim hangi kupayı almış banane?

Parodisini izleyince tadı kaçtı bende. Elon Musk umrumda değil. Şurada 50 yıl belki yaşıyorsun salla.

Aristippos'tan pek haz etmem. Diğer taraftan, bu da benim haz arayışım oluyor tabii.

Son düzenleme:
Elon Musk gibi önemli kişilerin sıradan insan olmayabileceklerini bende düşünüyorum. Bir şeyi önceden bilmek gibi değil de daha çok pek çok şeye yön vermek, şekillendirmek gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı