Hayatta dair ümidim kalmadı

İşin doğrusu bırakın çevreme kimseye güvenim kalmadı, ülkenin hali buyken durum vasat ve kes at.

Kimseye güvenmemek cidden can sıkıcı olsa bile alışığım bir bakıma beni daima temkimli yapan bu durum artık işime yarıyor.

İnsan sarrafı oldum birileri konuştuktan sonra 3-5 tahmine kim olduğunu, nasıl birisi olduğunu, vb... Sorulara cevap buluyorum.

Bırakın birisine güvenmeyi ülkenin hali ortada.

Ben doğrusu artık umursamıyorum çünkü sıkıldım.

Bu ülkede yaşamanın acısını herkes çekecek dostum. Ama sen diyorsanki ben paşa torunuyum, ailemin parası var gerekirse köle gibi ders çalışırım o zaman başka güzel güzel yurtdışına kaçabilirsin öbür türlü bu ülkenin acısını çekeceğiz. Fakat bunların iyi bir yanı oyunu kolay modda oynamamak, Norveç'te doğsaydın hayatın kolaylığından belki de easy modda oynadığın için kendini küçük düşmüş hissedecektin. Böylelikle hayatta kalma tecrübesi de kazanıyorsun 😀

Son düzenleme:
Kafanda bin bir türlü dert varken nasıl dediklerini yapabilirsin?
Bu yüzden gül diyorum ya. Olay da bu. Dertlerine gülmek. Dertlerini umursamamak. Dertlerinin üstesinden gelmek için onlardan uzaklaşmak. Peki ben size bir soru sorayım? Böyle bir ülkede yaşıyorken sen nasıl mutlu olmayı planlıyorsun?

Bu yüzden gül diyorum ya. Olay da bu. Dertlerine gülmek. Dertlerini umursamamak. Dertlerinin üstesinden gelmek için onlardan uzaklaşmak. Peki ben size bir soru sorayım? Böyle bir ülkede yaşıyorken sen nasıl mutlu olmayı planlıyorsun?
Başka bir ülkeye kaçarak 🙃 Dediğine yarım katılıyorum yarım katılmıyorum. Eğer derdin sınav stresi gibi bir şeyse tamam ama eve ekmek götürmekse kusura bakma ama kimse dediklerini yapamaz.

Geri
Yukarı