Hayatta Hiçbir Şeyin Yolunda Gitmemesi

anilparlatann

Decapat
Evet arkadaşlar sizlere önemli sorum olacaktı, hayatınızda hiç bir şey rast gitmiyorsa çare ne olabilir? Yardımcı olursanız Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar sizlere önemli sorum olacaktı, hayatınızda hiç bir şey rast gitmiyorsa çare ne olabilir? Yardımcı olursanız Allah razı olsun.
Alışmak. Çünkü bu sizin elinizde değil. Benimde hiçbir şeyim rast gitmiyor ve artık takmıyorum bile. Neden bunu takıntılı hale getirip kendimi uziyim ki. Akışına bırakıyorum her şeyi.

Çok düşünen, az ve verimsiz yaşar bana göre. Düşünsene kafa dağıtmaya tatile gitmişsin, aklın hala iş, aşk hayatında. Gram zevk vermez yaptıkların.

Diğer bir konu ise hayatın inişli çıkışlı olduğunu kabul edememek. Hayat böyle maalesef. Her şeye rağmen dik durabilmek önemli.

Aslında yolunda gitmediğine inandığın için öyle düşünüyorsun bence. Her olaya ne olursa olsun iyi tarafından bakmaya çalış. Çünkü ne kadar "hayatım yolunda gitmiyor, her şey çok berbat" dersen o denli kötüye gider hayatın.
Küçük şeylerle mutlu olmaya bak ve akışına bırak her şeyi, emin ol hayat hiç beklemediğin bir yerden mutluluklar çıkaracaktır.

Aslında hiçbir şey yolunda gitmiyor diye bir şey yoktur. Sen sadece olumsuzluklara odaklanmışsın. Hayatta elbette kötü şeyler olabiliyor ancak illa ki hayatında yolunda giden bir şeyler vardır klasiğe bağlamayacağım ancak hep bunu örnek verirler sağlık gibi. Düşünme ve her şeye şükür et.

Kafaya takmamaya çalış. Ben öyle yapıyorum. Kötü şeyleri aklına getirirsen bitmez zaten. Yani sürekli kafanın içinde olur :d

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı