Hayattan zevk alamıyorum

Charim

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben 11.sınıfa gidiyorum yaz tatilinde Full çalıştım çalıştığım yer çok yoğun bir yer ve öğrenci olduğum için az para verdiler okullar başladı kurtulduk derken bu sene 11 olduğum için 10. sınıftaki arkadaşlarım ve o mükemmel ortam yok herkes kendi halinde 2'li arkadaş grupları vs. kaynaşma anlamında sıkıntı yok sınıfla kaynaştım zaten ama teneffüs oluyor herkes çıkıyor ben tek başıma oturup hayat nereye gidiyor diyorum çok başarılı bir öğrenci değilim zaten "sınava bir sene kaldı, acaba kazanabilecek miyim, ileride ne olacağım, ya kazanassam," gibi sorular beynimi abluka almış halde benim çok fazla kafa dağıtayım diyorum arkadaşım da yok mahalledeki arkadaşlarla haftada 1 veya 2 toplanır bir şeyler yaparız o kadar. Hani karın boşluğundan böyle bir sıkıntı doğar ya insana gün boyu o sıkıntı içimde kimseyle konuşasım yok. Sınıfa ilk girerken bir kız bana hangi sınıfta olduğumu sormuştu aynı sınıftaymışız kızda çok güzel bir kız kızla 2 kelam ettim bugün sevgilisi olduğunu öğrendim ders 9'da başlar ben her gün 7'de kalkar otobüse biner okula giderim akşam eve gel sabah bir daha aynısı... Sınıfta kafa dengim yok 8 saat oturuyorum ama hayat zevk vermiyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sınav hayatının sonu değil. Kendini fazla yorma git eğlen. Aynı zamanda hafif hafif test çöz günde 3 test mesela. Sınıfta kafa denginin olmaması normal senden aptal arkadaşların olacağına olmasın daha iyi. Kızın sevgilisi olmasını normal 1. denemende olmaz 2. denemende olur. Bir de okusan da türkler her zaman adam kayırmıştır ya okuyup yurt dışına gideceksin, ya da torbacı olacaksın okursan.

Herkese merhaba, ben 11.sınıfa gidiyorum yaz tatilinde Full çalıştım çalıştığım yer çok yoğun bir yer ve öğrenci olduğum için az para verdiler okullar başladı kurtulduk derken bu sene 11 olduğum için 10. sınıftaki arkadaşlarım ve o mükemmel ortam yok herkes kendi halinde 2'li arkadaş grupları vs. kaynaşma anlamında sıkıntı yok sınıfla kaynaştım zaten ama teneffüs oluyor herkes çıkıyor ben tek başıma oturup hayat nereye gidiyor diyorum çok başarılı bir öğrenci değilim zaten "sınava bir sene kaldı, acaba kazanabilecek miyim, ileride ne olacağım, ya kazanassam," gibi sorular beynimi abluka almış halde benim çok fazla kafa dağıtayım diyorum arkadaşım da yok mahalledeki arkadaşlarla haftada 1 veya 2 toplanır bir şeyler yaparız o kadar. Hani karın boşluğundan böyle bir sıkıntı doğar ya insana gün boyu o sıkıntı içimde kimseyle konuşasım yok. Sınıfa ilk girerken bir kız bana hangi sınıfta olduğumu sormuştu aynı sınıftaymışız kızda çok güzel bir kız kızla 2 kelam ettim bugün sevgilisi olduğunu öğrendim ders 9'da başlar ben her gün 7'de kalkar otobüse biner okula giderim akşam eve gel sabah bir daha aynısı... Sınıfta kafa dengim yok 8 saat oturuyorum ama hayat zevk vermiyor...

Arkadaşının olup olmadığını boş ver elbet bir gün hayatta kafa dengi bir arkadaşın çıkar kafanı onlarla yorup meşgul etme yoksa deprasyon yaratır söylemesi hem üniversiteye gideceksin oradaki ortam daha iyi olur senin için okulun amacı dersler içindir derslerine odaklanmaya bak boş ver Ahmet'i Mehmet'i yoksa çok sömürülürsün...

Hayatınızın üniversiteye bağlı olmasına inandığınıza kopuyorum. Üniversite boş. Kazansan gider 2 yıl okur gelirsin belki iş bulursun okumuş olursun ama kazanamayacaksın diye de stres yapma. Olursa olur olmazsa girer bir işe çalışırsın en kötü ne olabilir sanki.

En çok da sinavi cok onemseyip veya onplanda tutup sagligina ciddi zarar verenlere cok uzuluyorum ya hocam evet onemsenmeyecek bir konu degil fakat sagligina yansitman cok gereksiz kaciyor hayatin sonu degil hayirlisi neyse o olur arkadas konusuna gelirsek ortaminu kurmussun iyi guzel anladigim kadariyla tek sorun kafani dagitamiyorsun sana onerim paran varsa arada arkadaslarinla planlas sinemadir yemekdir internet kafedir oyundur takilin zaten kafan dagilir hayatim boyunca derim ve demeye devam edeceğim hiçbir zaman saglikdan ote bir şey yoktur mental olur fizik olabilir takma fazla biraz fazla yazdim canin isterse okursun. (telefondan yaziyorum yazim yanlisim olabilir kusura bakmayin)

Benimde durumun aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı