Hazır sistem mi? Parça parça almak mı?

BeratCanA

Hectopat
Arkadaşlar, dostlar. Ben öğrenciyim. 15 tatilde elime 700 lira gibi bir para geçecek. Onunla;
Gigabyte B450M S2H
Adata XPG 8GB 3000mhz Ram
Almayı düşündüm. Ardından 480GB ssd, 1TB HDD ve Corsair Delta RGB alırım.
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: GTX 1660 SUPER veya RX590 olabilir. Bunları aile halledecek.
Sizce böyle bazı indirimlerden faydalanarak parça parça toplamak mı yoksa hazır sistem almak mı daha uygun ve mantıklı? Şimdiden teşekkür ediyorum..

Arkadaşlar, dostlar. Ben öğrenciyim. 15 tatilde elime 700 lira gibi bir para geçecek. Onunla;
Gigabyte B450M S2H
Adata XPG 8GB 3000mhz Ram
Almayı düşündüm. Ardından 480GB ssd, 1TB HDD ve Corsair Delta RGB alırım.
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: GTX 1660 SUPER veya RX590 olabilir. Bunları aile halledecek.
Sizce böyle bazı indirimlerden faydalanarak parça parça toplamak mı yoksa hazır sistem almak mı daha uygun ve mantıklı? Şimdiden teşekkür ediyorum..
Toplama her zaman daha iyidir ama itopya vb. sitelerin uygun fiyatlı toplanmış hazır sistemlerde bulunuyor. Bu şekilde güzel bir kasa bulursanız alabilirsiniz.

Kesinlikle parça parça toplama. İnanın, indirimlerle beraber çok daha kaliteli bir sistem toplarsınız. Hazır sistemlerin olayı basit; tercih edilmeyen markalar, kronik sorunlu ürünler, bir tutam para karşılığı sistem öven youtuberler.

Parçalar halinde toplamak, her zaman size iyi ve kaliteli ürünleri seçme avantajını çok daha uygun fiyata sağlar. İstediğiniz özellikte parçaları kombine edebilme imkanınız var, ancak hazır sistemlerde de stabil olma durumu daha iyi gözlemlediğim kadarıyla. Mesela msi hazır w10 pc aldığınızda cihaz belli testlerden geçmiş ve tüm yazılımları yüklü olarak gelmekte. Sistem topla ada sorun yaşayan, parça uyumsuluğundan dert yanan birçok insan var. Bu hazır pclerde bir nebze daha az olmakla beraber parçaların birbiri ile uyumlu olmasj ise tamamen şans ve deneme yanılma ile öğrenebileceğiniz bir şey. Ucuza veya indirimse yakalnırsa alınabilir. O kadar kötü değiller :)
Kısıtlı bütçe için toplama ise her zaman daha mantıklıdır.

Parçalar halinde toplamak, her zaman size iyi ve kaliteli ürünleri seçme avantajını çok daha uygun fiyata sağlar. İstediğiniz özellikte parçaları kombine edebilme imkanınız var, ancak hazır sistemlerde de stabil olma durumu daha iyi gözlemlediğim kadarıyla. Mesela msi hazır w10 pc aldığınızda cihaz belli testlerden geçmiş ve tüm yazılımları yüklü olarak gelmekte. Sistem topla ada sorun yaşayan, parça uyumsuluğundan dert yanan birçok insan var. Bu hazır pclerde bir nebze daha az olmakla beraber parçaların birbiri ile uyumlu olmasj ise tamamen şans ve deneme yanılma ile öğrenebileceğiniz bir şey. Ucuza veya indirimse yakalnırsa alınabilir. O kadar kötü değiller :)
Kısıtlı bütçe için toplama ise her zaman daha mantıklıdır.
Zaten hazır bir sistemi örnek alıcam, parçalarını teker teker, bir tık indirimli almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı