Sistemi parça parça almak mı yoksa tek seferde almak mı?

bloodmaster

Hectopat
Başlıkta da gördüğünüz gibi sizce her indirim gördüğümde bütçemin yeteceği kadar parçaları almak mı yoksa tek seferde bütün sistemi almak mı mantıklı olur?

Mesela şu anda anakart ile işlemciyi alsam sonra Black Friday veya 11.11 indirimini bekleyip ekran kartını ve diğer parçaları alsam mantıklı olur mu? Garanti süreleri azaldığı için arada kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her seferinde parça parça toplamak çok mantıklı oluyor bence. İndirim takip ederek piyasanın altında alarak toplamak mantıklı bence.

Acelen yoksa tek tek almanı tavsiye ederim çünkü fiyat farkından tasarruf edersin böylelikle düşük fiyat yakalama şansın çok oluyor, iyi bir araştırma sonucu uyguna bir sürü bileşen bulabilirsin, sana kalmış bir şey, eğer kolaylık olsun, bütçem de var dersen hazır sistem alabilirsin.

Başlıkta da gördüğünüz gibi sizce her indirim gördüğümde bütçemin yeteceği kadar parçaları almak mı yoksa tek seferde bütün sistemi almak mı mantıklı olur?

Mesela şu anda anakart ile işlemciyi alsam sonra Black Friday veya 11.11 indirimini bekleyip ekran kartını ve diğer parçaları alsam mantıklı olur mu? Garanti süreleri azaldığı için arada kaldım.
Gerçekten iyi indirime giren parçaları yavaş yavaş topla derim. Yok büyük bir indirimde komple sistemi alayım derseniz bence o da mantıklı olur. Hangisinin daha ucuza geleceği indirimlere ve dolara bağlı. Yani hangisinin kârlı olacağı şansınıza bağlı.

Geçtiğimiz yaz parça parça daha ucuza alarak 240GB SDD fazladan aldım.
Bir parçayı Vatan Bilgisayar biri mahalle bilgisayarcısı ve internetten tek tek araştırarak.

Bende şuanda Ryzen 5 3600 + RTX 2060/2060S/2070/ RX5700XT tabanlı bir sistem oluşturmaya başlıyorum. İndirimlerden baka baka sistem toplamaya başladım. Eğer sabırsız biri değilseniz bu şekilde gerçekten çok zevkli oluyor. Sene boyu parçaları araştırıp bakıyorsunuz. Ben biraz kendimi yedim ama olsun.

Gerçekten iyi indirime giren parçaları yavaş yavaş topla derim. Yok büyük bir indirimde komple sistemi alayım derseniz bence o da mantıklı olur. Hangisinin daha ucuza geleceği indirimlere ve dolara bağlı. Yani hangisinin kârlı olacağı şansınıza bağlı.
Eğer acelen yok ise indirim kovalayarak farklı yerlerden ucuza alarak tek tek toplamak çok daha mantıklı.
Geçtiğimiz yaz parça parça daha ucuza alarak 240GB SDD fazladan aldım.
Bir parçayı Vatan Bilgisayar biri mahalle bilgisayarcısı ve internetten tek tek araştırarak.
Bende şuanda Ryzen 5 3600 + RTX 2060/2060S/2070/ RX5700XT tabanlı bir sistem oluşturmaya başlıyorum. İndirimlerden baka baka sistem toplamaya başladım. Eğer sabırsız biri değilseniz bu şekilde gerçekten çok zevkli oluyor. Sene boyu parçaları araştırıp bakıyorsunuz. Ben biraz kendimi yedim ama olsun.
Benim tek takıldiğim nokta garanti süresi azaldiğı için çünkü sistemi en erken kasım sonu gibi bitirebilirim. Ama parça parça alacağım sanırım sizce ilk olarak hangisini almam lazım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı