Sistemi parça parça almak mı yoksa tek seferde almak mı?

Benimde merak ettiğim bir konu.. Misal Vatanda Hazır Sistemler %14 kadar indirimli satılıyor ve Parça değişim de sağlanıyormuş.

Aynı sistemi direk almaya kalksan 500TL gibi fark oluyor.
Her gece Takiple alırsan %9 ve %10 indirim oluyor.
Şubeye gitmedim nasıl indirim yapıyorlar görmüş değilim.
-Netten alıyım dediğimde İndirimsiz fiyat üzerinden kıyasla; 800TL gibi bir kar ediyor. Lakin, Stokta Kalmış çok beklemiş ürün koyorlar veya Ürün Görseli ile içerik farklı oluyor. GTX1660 Ventus alacaktım ucuz diye, Biri yazmış V2 resmi koymuşlar V1 yolluyorlar diye.. Toplu sistemler iyi görünüyor, bu seferde Dayatma yapıyorlar. GameBooster PSU + James Donkey SSD veya Monitör gibi...
Bence en iyisi görerek almak, Nette karlı mı: O vakit Fazla indirime kaçma Bilindik yerden al.

Hazır sistemleri özelleştirip birde üstüne taksitli alınca fiyatı ayrı ayrı toplanan sistemden daha fazla oluyor. O yüzden ben ayrı ayrı alacağım toplayacağım sistemin parçalarını.

yukko diye site vardı donanımların fiyatları çok düşüktü mesela RX 570 fiyatına RX 580 satıyorlardı ama sanırım battı adamlar siteye şimdi baktım normal ürünler var ama donanımlar yok kaldırmışlar hepsini. Buradan ekran kartı alacaktım ama alamadım.

Başlıkta da gördüğünüz gibi sizce her indirim gördüğümde bütçemin yeteceği kadar parçaları almak mı yoksa tek seferde bütün sistemi almak mı mantıklı olur?

Mesela şu anda anakart ile işlemciyi alsam sonra Black Friday veya 11.11 indirimini bekleyip ekran kartını ve diğer parçaları alsam mantıklı olur mu? Garanti süreleri azaldığı için arada kaldım.
Bende aynını yapıyorum birçok bileşenimi piyasayanın genel şartlarına göre uygun satın aldım,alacağın bileşenleri kafanda tasarlayıp sürekli fiyat takibi yaparsan neyin gerçekten indirime girip girmediğine de emin olup alabilirsin, yine de cebinde belli bir miktar para tut ki beklemediğin bir anda güzel indirim yakalarsan kaçırma.Al sana taktik :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı