Hazır sistem vs toplama sistem

Sadece ekran kartına parayı basıp, etrafına çok düşük kalitede parçaları dizip kurulan sistemleri önermem. Tek önemsediği ekranda gördüğü FPS değeri olanlar alıp kullanabilir. Herkesin kendi parası. Merdiven altı üretim güç kaynaklarıyla, hiçbir yerden hava almayan ışıklı mışıklı kasalarla sistem kurunca fiyatlar düşük olur. Bu tarz parçaları evime sokmam ama dediğim gibi herkesin kendi parası. İsteyen alıp kullanabilir.

Kaliteli parçalarla sistem kurmak pahalı oluyor. Ticari siteler toplu alım yapabildikleri için, mesela tek seferde 1000 tane ekran kartı alabildiklerinden onlar çok daha ucuz fiyata parça alabiliyorlar. Böylece fiyatı düşürebiliyorlar. Linkini attığın sistemin güç kaynağının ne olduğu belli değil, işlemcisi 9 sene önce çıkmış, ekran kartı da 3,5 senelik. Yani geleceği olmayan bir sistem. Almak istersen alabilirsin elbette. Para senin.
Bencede doğru diyorsun haklısın. 👍

Yanlış bilgi vermeyelim. Hazır sistemler her açıdan daha ucuz. Tek tek toplamak hazır sistemden daha pahalıya gelir. Zaten hazır sistemin mantığı bu.
İade olayı da; eğer parçada bir sıkıntı yoksa zaten parçanın (ve ya kasanın her neyse) orjinal amblajını açtıktan sonra veya kullandıktan sonra iade edemiyorsunuz. Bu her yerde böyle.
Yanlış mı? :D Beni benden daha mı iyi biliyorsun? Alacağım hazır sistemi kendim dizdim daha ucuza geldi neyin yanlışından bahsediyorsun?
İade konusuna da gelirsek her yerde öyle değil :) Asıl sen yanlış bilgi veriyorsun.

Belli başlı bir kaç hazır sistem dışındaki tüm sistemlerin hep bir tarafı yada bir çok tarafı eksik oluyor birisinde çöp PSU oluyor birisinde kötü soğutmaya sahip ekran kartı birisinde hava almayan kasa bu yüzden.

Yanlış bilgi vermeyelim. Hazır sistemler her açıdan daha ucuz. Tek tek toplamak hazır sistemden daha pahalıya gelir. Zaten hazır sistemin mantığı bu.
İade olayı da; eğer parçada bir sıkıntı yoksa zaten parçanın (ve ya kasanın her neyse) orjinal amblajını açtıktan sonra veya kullandıktan sonra iade edemiyorsunuz. Bu her yerde böyle.
Her açıdan mı? Kötü bileşen takınca tabii ucuza gelir çok nadiren ucuza gelir. Ürünü teslim aldığınızdan itibaren açsanız da açmasanız da 14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Bence siz yanlış bilgi vermeyin.

Her açıdan mı? Kötü bileşen takınca tabii ucuza gelir çok nadiren ucuza gelir. Ürünü açtıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Bence siz yanlış bilgi vermeyin.
Üstelik taksitli alınca da 300-400 tl üstüne ekleniyor ama parçaları tek tek hepsiburada, n11 gibi sitelerden alırsak taksit farkı da ödememiş oluyoruz.

Hazır sistemlerde genelde kasa, ssd ve güç kaynağı kalitesiz oluyor ve özelleştirme de sınırlı. Bence zamanın varsa teker teker parçaların indirimlerini kovalamak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı