Çözüldü Hazırlıkta not ortalamam kötü olursa MYP ile başka üniversitede Türkçe bölüme geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

selimdemirr

Yoctopat
İyi günler dilerim, bu sene %100 İngilizce bilgisayar mühendislği kazandım. İngilizce hazırlıkta ilk senem ama not ortalamam kötü olduğu için hazırlıktan kalmam kesinleşti, İngilizce hazırlıktan not ortalamam kötü olduğu için kalsam bile farklı bir üniversitede Merkezi Yerleştirme Puanıyla ile Türkçe bilgisayar mühendisliğine geçebilir miyim bu sene Agustos'ta başvurular açılınca?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olay şöyle: Zamanında tercih etseydin kazanabilecegin bir yer mi? Evet ise başvurusunun. Kontenjanı çok olduğu için tutmama ihtimali pratikte yok.

Tabii İngilizce bölüm falandir ek sınav istiyordur ya da benzeri şartları vardır, o başka. O zaman okul sınav yapıyor. Onu geçmen gerekiyor.
İyi günler dilerim, bu sene %100 İngilizce bilgisayar mühendislği kazandım. İngilizce hazırlıkta ilk senem ama not ortalamam kötü olduğu için hazırlıktan kalmam kesinleşti, İngilizce hazırlıktan not ortalamam kötü olduğu için kalsam bile farklı bir üniversitede Merkezi Yerleştirme Puanıyla ile Türkçe bilgisayar mühendisliğine geçebilir miyim bu sene Agustos'ta başvurular açılınca?

Bahsettiğin geçiş ek madde 1 ise onda girdiğin seneki puana bakılıyor. Geçmek istediğin üniversitenin o bölümüne eşit ya da daha yüksek puana sahipsen geçebilirsin.

Bahsettiğin geçiş ek madde 1 ise onda girdiğin seneki puana bakılıyor. Geçmek istediğin üniversitenin o bölümüne eşit ya da daha yüksek puana sahipsen geçebilirsin.

Geçebilirsin sorun olmaz ama geçme bence İngilizce devam etmeni tavsiye ederim.

MYP nota bakmaz. Sınav puanına bakar.

Hazirliktaki notuna herhangi bir yerde bakıldığında şüpheliyim.

Arkadaşlar teşekkür ederim , sizler bilgi sahibisiniz bu konuda arkadaşım bana geçemezsin dedi bugün. şimdi bana net cevap lazımda ona göre hazırlık yapacağım ben hazırlıktan kalsam bile not ortalamasından dolayı farklı bir üniversite'de bil müh Türkçe bölüme geçebilirim değil mi ağustosta puanım yetiyor ?
@Vavien. @delikarga @1mehmet

Olay şöyle: Zamanında tercih etseydin kazanabilecegin bir yer mi? Evet ise başvurusunun. Kontenjanı çok olduğu için tutmama ihtimali pratikte yok.

Tabii İngilizce bölüm falandir ek sınav istiyordur ya da benzeri şartları vardır, o başka. O zaman okul sınav yapıyor. Onu geçmen gerekiyor.

Çözüm

Teşekkür ederim hocam. Hazırlıktan kaldım zaten kesinleşti. Ama geçmek istediğim Türkçe bölüme puanım yetiyor hatta benim puanım daha yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı