MYP ile aynı bölüme yatay geçiş yapmak

kiymazxxx

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben üniversite 2. sınıftayım şu anda ve faklı bir üniversite ama aynı bölüme geçmek istiyorum bunu da MYP ile yapacağım çünkü dönem ortası ancak MYP ile yatay geçiş yapılıyormuş. Şimdi ben bu yatay geçişi yaptığımda 1. sınıfta ve 2. sınıfın güz döneminde verdiğim dersleri tekrar vermek zorunda olur muyum yoksa kaldığım yerden 2. sınıfın bahar döneminden geçtiğim üniversitede devam edebilir miyim?

Merhaba, ben üniversite 2. sınıftayım şu anda ve faklı bir üniversite ama aynı bölüme geçmek istiyorum bunu da MYP ile yapacağım çünkü dönem ortası ancak MYP ile yatay geçiş yapılıyormuş. Şimdi ben bu yatay geçişi yaptığımda 1. sınıfta ve 2. sınıfın güz döneminde verdiğim dersleri tekrar vermek zorunda olur muyum yoksa kaldığım yerden 2. sınıfın bahar döneminden geçtiğim üniversitede devam edebilir miyim?

Kaldığın yerden devam edeceksin lakin her üniversitede verilen derslerde farklılıklar olacağı için daha önce gideceğin üniversitede 1.5 yıllık süre zarfında görmediğin ya da işlemediğin dersler işlendiyse onları almak zorundasın.

Her üniversite dönem ortası geçiş açmıyor diye biliyorum. 2.sorunun cevabı gidiceğin üniversitenin dersleriyle uyuşuyorsa verdiğin dersler tekrar vermek zorunda değilsin.

Tamamen geçtiğin üniversiteye bağlı.

Tamamen geçtiğin üniversiteye bağlı.

Devlet üniversiteleri genelde bahar dönemi için kontenjan açmıyor.

Geçeceğim üniversite 2021-2022 ve 2022-23 yıllarında bahar döneminde açmış.

Bir de ben başvuru yaptıktan sonra mı dersleri muaf saydırmak zorundayım acaba?

Evet başvurun kabul edilip kayıt yaptırdıktan sonra muafiyet başvurusu yapabilirsin.

Geçeceğim üniversite 2021-2022 ve 2022-23 yıllarında bahar döneminde açmış.

Bir de ben başvuru yaptıktan sonra mı dersleri muaf saydırmak zorundayım acaba?
Evet başvurun kabul edilip kayıt yaptırdıktan sonra muafiyet başvurusu yapabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı