HD Tune bad sector test sonucu

morkkoc

Hectopat
Harddiskime HD Tune programı ile test yaptım ve böyle bir sonuç çıktı, sizce ne yapmalıyım?
Başka bir programda ise böyle gösteriyor. Anlaşılan ömrünün sonuna gelmiş.

Adsız.png

Ads2ız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Snoop TOK çok sağlıklı sonuçlara ulaştırmıyor, bana göre hala eski sistemleri kullanıyor. Okuma/yazma değerleri de anlatıyor her olayı.

Güç kaynağı; kalitesiz ve korumaların çoğu veya hiçbiri yok. Ucuz etin yahnisi, 300₺'ye 700W 80+Gold kimse vermez. 500W 80+GOLD olsa yine bir anlayış gösterilir ama o Gold sertifikası da yalan.

@Snoop TOK çok sağlıklı sonuçlara ulaştırmıyor, bana göre hala eski sistemleri kullanıyor. Okuma/yazma değerleri de anlatıyor her olayı.

Güç kaynağı; kalitesiz ve korumaların çoğu veya hiçbiri yok. Ucuz etin yahnisi, 300₺'ye 700W 80+Gold kimse vermez. 500W 80+Gold olsa yine bir anlayış gösterilir ama o Gold sertifikası da yalan.

Korumaları tam değil, malzeme kalitesi belli değil.

Teşekkür ederim bu konu hakkında bilgilendirdiğiniz için.

Konu ile alakalı değil ama bir HDD'nin ömrü genelde kaç yıl oluyor?
Kullanıma bağlı, sarsıntıya bağlı, elektrik kesintilerine bağlı. Çok temiz kullanılan bir ürün olduktan sonra 6 yıl kullanma ömrü sunuluyor. Abartırsan, suyunu çıkartayım dersen; uzun süre kullanırsın. 1 TB 300₺'ye bulunabiliyorken, 5-6 yıl kullanmak saçma.

Programa göre durum böyle. Lakin HD Tune ile quick scan kapalı şekilde tarama yaptığımda hepsi yeşil çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    36,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 43
Download Bu programı deneyiniz, daha güvenilir sonuçlar verecektir. Okuma/yazma değerleri çok düşük geldi. SATA 1 mi desem, AM4 platformu kullanıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı