HD6950 Güç Tüketimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar HD6950 CrossFire durumunda minimum kaç watt psu yeterli olacaktır? Ayrıca HD6950 ile HD6970'i crossfire yapabilir miyim?

Tabi overclocklar da göz önünde bulundurulursa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım 6950'yle 6970'i yapamıyorsun ama farklı marka iki 6950'yi yapabiliyorsun(bildiğim kadarıyla). Tahminimce 650-750 Watt civarı bir PSU ikisinide çalıştıracaktır.

6950 200w, 6970 250w, güç tüketiyor. Senin en az 600w güç kaynağı alman gerekir. Ve 2 ekran kartında crossfire var. Ayrıca farklı iki marka ile hiç hiç alakası yok. Sonuç olarak AMD CrossFireX™ sistemi için,

• İkinci bir AMD Radeon™ HD 6900 Serisi ekran kartı
  • Crossfire destekli anakart ve
  • AMD CrossFireX™ Köprü Ara Bağlantı kablosu gerekir. (Kutusundan çıkıyor)

Yani hd6950 ile 6970 birleştirilebiliyor. En başta verdiğim Watt değerleri olabilecek en fazla güç değerleri.

Zaten 650 watt High Power 80 Plus kullanıyorum arkadaşlar. Ama 650 watt yetmiyor bildiğim kadarıyla.

Senin kasa bayağı sağlammış. :D Gerçek 650W ise yeter diye düşünüyorum yani yinede açması lazım. Bence sen al dene. Zaten güç kaynağında aşırı yük koruması var.

%99 yetmeyecek çünkü ekran kartı overclok, işlemci overclock,ram overclock derken zaten baya üstüne binmiş oluyoruz. Ayrıca daha önce bu kartı crossfire yapmış kişilerdede sanırım sıkıntı çıkmış. Hem de onlar 700 watt kullanmalarına rağmen. Sanırım 850 watt ancak yetecek.

İmzanı yeni değiştirmissin ne oldu önceki bilgisayarına ? Hiç görmediğim yeni yeni şeyler o nasıl bir ekran kartıdır 1mb. Ram 16mb, Ekran desen filmlerdeki güvenlik kameralarının ekranları gibi, hmm şimdi anladım, nostarji olsun diye yazmıssın çalışıyormu bu sistem ? Acaba 4gb'lik usb takınca harddisk heyecanlanıyormudur.

Nese sen hd6970 alıcağım diyiyorsun. Birde crossfire yapıcam diyiyosun. Üstüne overclock yapıcaksın. Acaba bu bilgisayarda ne açmayı planlıyorsun ? :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı