HDD değişimi sonrası ekran gelmiyor

AlPeReNkra

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller. Birkaç gün önce elektrik kesintisi sebebiyle PC'ye takılı HDD'nin bozulduğunu anlayıp yeni bir HDD aldım. Aldığım HDD Seagate Momentus Thin 500 GB SATA 2 kullanan bir model. Benim anakartımda ise sadece SATA 3 portları var. HDD'yi güç kablosu ve SATA 3 kablosuyla PC'ye bağladım ancak bilgisayarı çalıştırdığımda fanlar çalışmasına rağmen ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sistem bilgilerim ekte ancak ekran kartı GT 1030 ve HDD'yi değiştirdim.

Dosya Ekleri

• speccy (1).PNG
    speccy (1).PNG
    38,2 KB · Görüntüleme: 35
bilgisayarına kulaklık, hoporlör benzeri bişey tak ses aygıtı yoksa sonra bilgisayarı başlat bip sesi geliyorsa ;
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
bunlara dikkat et.
Hoparlör taktım hiçbir ses gelmedi ancak hoparlörün sesini yükseltip alcalttim biraz kasanın fanı ses çıkarmaya başladı daha hızlı mı döndü noldu anlamadım ama sürtünme sesi cikardi.

Hoparlör taktım hiçbir ses gelmedi ancak hoparlörün sesini yükseltip alcalttim biraz kasanın fanı ses çıkarmaya başladı daha hızlı mı döndü noldu anlamadım ama sürtünme sesi cikardi.
o zaman PSU'dan çıkan kablolar biraz yerinden oynamış ya da ramler oynamış veya Ekran kartı da oynamış olabilir. tüm kabloların yerine oturduğundan emin ol. Ramlerin ve ekran kartının oturduğundan da emin ol. yapabiliyorsan hepsinin tek tek sök ve tak, bios pilinide çıkart 1 dakika falan bekle geri tak sonra. eğer sorun hala çözülmediyse işlemcide de sorun olabilir ekran kartında da ramlar de de. teknik servise götür gerekli tesleri yapıp arızayı tespit ederler ona göre sana bişeyler söylerler.

bilgisayarına kulaklık, hoporlör benzeri bişey tak ses aygıtı yoksa sonra bilgisayarı başlat bip sesi geliyorsa ;
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
bunlara dikkat et.
Hoparlör taktım ne pc den ne hoparlörden bir ses geldi.
o zaman PSU'dan çıkan kablolar biraz yerinden oynamış ya da ramler oynamış veya Ekran kartı da oynamış olabilir. tüm kabloların yerine oturduğundan emin ol. Ramlerin ve ekran kartının oturduğundan da emin ol. yapabiliyorsan hepsinin tek tek sök ve tak, bios pilinide çıkart 1 dakika falan bekle geri tak sonra. eğer sorun hala çözülmediyse işlemcide de sorun olabilir ekran kartında da ramlar de de. teknik servise götür gerekli tesleri yapıp arızayı tespit ederler ona göre sana bişeyler söylerler.
Her şey yerinde gibi düzelttim ve fanın sesi gitti ancak hâlâ ekran gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı