HDD kullanımı FPS düşürür mü?

• Konuyu başlatan wack
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 1B
FPS düşmez ama oyun donar, drop yersin. Dead By Daylight oynarken katil bana ne zaman vursa oyun 5 saniye donuyordu sonra ölüyordum :D

Sadece yükleme ekranları da değil. Oyunda bulunan her şey SSD'ye göre daha yavaş ve hantal ilerler.
Doğru, HDD ve SSD ile yapılmış testleri izleyince fark edilebiliyor. Ama ben oyun içerisindeyken bu hantallığın yükleme ekranlarında olduğu kadar belli olacağını düşünmüyorum hocam.

Arkadaşlar bazı oyunlarım SSD'de bazılarını da HDD'ye kuracağım. Sorum ise HDD'ye kuracağım oyunlarda FPS düşüşü yaşar mıyım?
Bu arada HDD iniz 5400rpm ise hikayeli oyunlar hariç rekabetçi oyun kurmayın, sinir hastası olursunuz. 7200rpm diskler bir nebze daha oynanabilir ancak ssd nin yerini kesinlikle tutmaz.

Doğru, HDD ve SSD ile yapılmış testleri izleyince fark edilebiliyor. Ama ben oyun içerisindeyken bu hantallığın yükleme ekranlarında olduğu kadar belli olacağını düşünmüyorum hocam.

Oluyor, hatta baya oluyor. Eski HDD ile Valorant girdiğimde ilk map pixeller içinde. Sonra düzeliyor falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı