HDD sağlığı nasıl anlaşılır?

Dosya Ekleri

• 3.JPG
    3.JPG
    75,6 KB · Görüntüleme: 51
Stage 1'de yüzde 40'larda hata verdi görselleri atıyorum. Bir de zayıf nokta 240'dan 224'e düştü.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    101,9 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.JPG
    2.JPG
    91,6 KB · Görüntüleme: 43
Bazı dosyaların kayıt bölümü bozulmuş zayıf sektörlerden dolayı bu yüzden chkdsk salt okunur modda devam edemez diyor. Salt okunur modda onaramaz normal olarak. Chkdsk /scan komutunu uygular mısınız?

Bazı dosyaların kayıt bölümü bozulmuş zayıf sektörlerden dolayı bu yüzden chkdsk salt okunur modda devam edemez diyor. Salt okunur modda onaramaz normal olarak. Chkdsk /scan komutunu uygular mısınız.

Onardığı dosyalar arasında benim kullandığım program dosyaları falan da var bir şey olmuş mudur?
Şimdi bad sectörleri değil zayıf noktaları düzeltti galiba yani benim anladığım öyle.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    118,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 2.JPG
    2.JPG
    166,9 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.JPG
    3.JPG
    197,7 KB · Görüntüleme: 36
  • 4.JPG
    4.JPG
    105,6 KB · Görüntüleme: 46
Onardığı dosyalar arasında benim kullandığım program dosyaları falan da var bir şey olmuş mudur?
Bir şey olmamıştır sizin dosyalara.
Şimdi bad sectörleri değil zayıf noktaları düzeltti galiba yani benim anladığım öyle.
Onarmadı sektörleri sektörlerdeki bozuk verileri düzeltti ve onları kullanıma kapattı. HD Tune'de bir değişiklik oldu mu?

Son düzenleme:
Onarmadığı sektörleri sektörlerdeki bozuk verileri düzeltti ve onları kullanıma kapattı. HD Tune'de bir değişiklik oldu mu?

Onarımın tamamlanması için yeniden başlatılması gerekiyormuş. CMD'deki kod çalışırken HD Tune ile sector taraması yapıyordum halen bitmedi. Bitince yeniden başlatıp paylaşacağım.

Onarımın tamamlanması için yeniden başlatılması gerekiyormuş.
Gerekmiyor bazı sorunları Windows açıkken düzeltmiş bazı sorunları düzeltememiş. Chkdsk /Spotfix komutunu çalıştırmanız gerektiğini söylüyor. (Chkdsk /f komutunu da çalıştırabilirsiniz.)
Bu komutu yazdıktan sonra size bir soru soracaktır diski kilitleyemediği için o soruya ''y'' yazıp sistemi yeniden başlatmanız lazım.
Siz bu komutu yazmadan yeniden başlatırsanız normal olarak açılır bilgisayar ve hiçbir onarım yapmaz ya da tamamlamaz.

Gerekmiyor bazı sorunları Windows açıkken düzeltmiş bazı sorunları düzeltememiş. Chkdsk /Spotfix komutunu çalıştırmanız gerektiğini söylüyor. (Chkdsk /f komutunu da çalıştırabilirsiniz.)
Bu komutu yazdıktan sonra size bir soru soracaktır diski kilitleyemediği için o soruya ''y'' yazıp sistemi yeniden başlatmanız lazım.
Siz bu komutu yazmadan yeniden başlatırsanız normal olarak açılır bilgisayar ve hiçbir onarım yapmaz ya da tamamlamaz.
Şimdi yeniden başlatıyorum

15 dk önce yeniden başlattım siyah ekranda kaldı açılmıyor bilgisayar.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    73 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Yeniden başlattığınız zaman bir ekran gelecek disk kontrolü yapmak için 9 saniye sonra diski kontrol etmeye başlayacaktır. 9 saniye içinde bir tuşa basarsanız disk kontrolünü geçersiniz.

Geri
Yukarı