HDD sağlığı nasıl anlaşılır?

Yeniden başlattığımda PC'nin yanından ayrılmıştım hiçbir tuşa basılmadı yani ekrana yazı geldiyse bilmiyorum 15 dk dır siyah ekranda.
Acaba disk kontrolünü siyah ekranda mı yapıyor yoksa yazılar gelmesi lazım mı?

Disk kontrolünü siyah ekranda yapmaz Windows. Ekranda hangi aşamada olduğu ve ne kadar sürenin kaldığını gösterir. Biraz bekleyin siyah ekranda. Olmadı yeniden başlatırsınız.

Disk kontrolünü siyah ekranda yapmaz Windows. Ekranda hangi aşamada olduğu ve ne kadar sürenin kaldığını gösterir. Biraz bekleyin siyah ekranda. Olmadı yeniden başlatır.

Siyah ekranda kaldı bende güç düğmesinden kapatıp açtım şu an bu ekranda.

Dosya Ekleri

• 20201221_202017.jpg
    20201221_202017.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 27
Yeniden başlatında bu ekran Chkdsk bittikten sonra mı geldi? Chkdsk'den sonra sistem açılırken mavi ekran mı yediniz?

Yeniden başlatında bu ekran chkdsk bittikten sonra mı geldi? Chkdsk'den sonra sistem açılırken mavi ekran mı yediniz?

Hayır stage 1 doldu stage 2'de dolduktan sonra burasi geldi. Görseldeki işlem bittikten sonra burası geldi.
Acaba onarım kısmını yine tamamlayamadığı için mi burası geldi.

Dosya Ekleri

• 20201221_202017.jpg
    20201221_202017.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 29
Hayır stage 1 doldu stage 2'de dolduktan sonra burası geldi.
Normalde o ekranın gelmemesi lazımdı.
Görseldeki işlem bittikten sonra burası geldi.
Chkdsk baştan mı başladı? Baştan başladıysa bitmesini bekleyiniz. Stage 2 bittikten sonra otomatik onarım ekranı gelirse yeniden başlatınız ve disk kontrolünü bir tuşa basarak geçiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı