Hearts of Iron IV çıkarım nasıl atılır?

Deniz istilası emri vermeyi biliyorum ama şu deniz üstünlüğünü yapamıyorum işte ve maksimum 10 bölük şartı varmış öyle duydum yoksa istediğim kadar asker gönderebiliyor muyum?

Araştırmalarda naval bölümünde transport araştırmaları var. Oradan yapacağın araştırmalarla 150 bölüğe kadar çıkartabilirsin ve çıkarma süresi de bir o kadar kısalıyor.

Deniz istilası emri vermeyi biliyorum ama şu deniz üstünlüğünü yapamıyorum işte ve maksimum 10 bölük şartı varmış öyle duydum yoksa istediğim kadar asker gönderebiliyor muyum?
Çıkarma araştırmasına göre maksimuma yollanabilecek asker sayısı değişir. Deniz üstünlüğü tamamen donanma ile alakalı. 40 parça donanma ile İngiliz'e çıkarma atamazsınız.

O asker sınırı sizin çıkarma teknolojisini geliştirmenize bağlı. Seviyeye göre o kapasite artıyor. Deniz üstünlüğünü anlık olarak alıp çıkarmayı atabilirsiniz. O da şöyle oluyor çıkarma harekatına start verdikten sonra anlık olarak deniz üstünlüğünü alın zaten rakip donanma gelene kadar siz çıkarsınız.

Çıkarma teknolojisi dediğiniz şey bu mu hocam bunları araştırınca kapasitem artıyor mu?

Dosya Ekleri

• fefefffe.png
    fefefffe.png
    814,4 KB · Görüntüleme: 22
Bunları araştırıp istila emri verip üstünlük sağlayınca oluyor mu hocam çıkarma?
Evet basit şekilde oluyor hocam. Ancak çıkarma attığınız yerlere dikkat edin. Liman almazsanız supplysızlıktan ölürsünüz.
Aynen bu şekilde çıkarma oluyor ancak arkadaşın dediği gibi bir liman almanız şart yoksa suppy gitmiyor ve askerler ölmeye başlıyor. Onu da şöyle yapın mesela normal bölgelere çıkarma atarken 2 asker yolluyorsanız limana 4 veya 6 yollayın. Yapay zeka hiç bir zaman 3'ten fazla birlik ile liman tutmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı