Hearts of Iron IV nasıl oynanır?

Combat width nerden ayarlayacağım ?
@İlya Muromets oyunu neredeyse çözdüm. Ama single'da hangi ülke kolay olur? Ya da multiplayer'da yeni başlayan bir oyuncu için ?
Combat width siz slotlara birlik ekleyip çıkarırsanız değişiyor kendiliğinden zaten orada gözüküyor Combat Stats bölümünün en altında.
Single için en kolay ülke Almanyadır; Focuslar, eventler, Generaller, Teknoloji oldukça avantajlı başlar ve gelişmesi kolaydır. İngiltere de olabilirsiniz. Tüm kaynakları neredeyse yeterlidir. Afrika haricinde çatışması zordur ancak donanma ve kanallara sahip olduğunuzdan düşman donanmaları rahatlıkla yenebilir, konvoylarını batırabilirsiniz. Sonradan çok güçlü olan ve işgali aşırı zor olan ABD ile oynayabilirsiniz. Multiplayerda Almanyayı iyi oynayan bir arkadaşınız varsa İtalya olabilirsiniz. Fransayı önermiyorum çok zor ve gelişemeyen bir yapısı var. Yeni başladıysanız eğer güçlü ülkeler için boş yer yoksa Romanya-Macaristan olabilirsiniz. Çok büyük ihtimal Almanya ile müttefik olup Sovyetlerle savaşabilir, Almanyaya yardımcıda olabilirsiniz.

Combat width siz slotlara birlik ekleyip çıkarırsanız değişiyor kendiliğinden zaten orada gözüküyor Combat Stats bölümünün en altında.
Single için en kolay ülke Almanyadır; Focuslar, eventler, Generaller, Teknoloji oldukça avantajlı başlar ve gelişmesi kolaydır. İngiltere de olabilirsiniz. Tüm kaynakları neredeyse yeterlidir. Afrika haricinde çatışması zordur ancak donanma ve kanallara sahip olduğunuzdan düşman donanmaları rahatlıkla yenebilir, konvoylarını batırabilirsiniz. Sonradan çok güçlü olan ve işgali aşırı zor olan ABD ile oynayabilirsiniz. Multiplayerda Almanyayı iyi oynayan bir arkadaşınız varsa İtalya olabilirsiniz. Fransayı önermiyorum çok zor ve gelişemeyen bir yapısı var. Yeni başladıysanız eğer güçlü ülkeler için boş yer yoksa Romanya-Macaristan olabilirsiniz. Çok büyük ihtimal Almanya ile müttefik olup Sovyetlerle savaşabilir, Almanyaya yardımcıda olabilirsiniz.
Romanya çok etkili oluyor teşekkür ederim. Dediğiniz şeylerin bazılarını biliyordum bazılarını daha yeni öğrendim oynaya oynaya bilmediğim şeyleri de öğreniyorum yani bu rehber burda benim için bitmiştir. Tekrardan teşekkürler.

Biraz klişe olacak ama bu tür oyunları deneyim ederek öğrenmek en iyisi.
Evet ne yapacağını bilmeyeceksin dolayasıyla keşfetmeye çalışacaksın.
Ben hiçbir şey bilmeyerek girdim oyuna, ne bir rehber okudum ne de bir video izledim.
Çok fazla yenildim, sinirlendim ama yenile yenile hata yapa, her şeyi karıştırarak öğrendim.
Oyunu öğrenip ilk zaferini aldığın anki his tatmin edilemez.

Tabii sana kalmış durum rehberler, videolar ile de öğrenebilirsin.

Başlangıç tavsiyelerim:

• İlk olarak ekipman eksiğin var mı onu kontrol et, atıyorum 5k silah eksiğin varsa tüm üretimi eksiklerini tamamlaya harca. Yoksa olası bir savaşta ordu mahvolur.
  • İnşaatlar oyunun en önemli kısımlarından biridir.Başlangıçta sivil fabrikalara önem vermelisin. Ortalama 5-6 sivil fabrika sonrası askeri fabrikalara geçiş yapabilirsin.
  • Başlangıçta "İnşaat 1", "Basit Makine Aletleri" gibi araştırmalara gitmeni öneririm.
  • Eğer lastik, petrol gibi sıkıntıların varsa sentetik rafineriye gitmeni öneririm ithalatta sıkıntı yaşayabilirsin hele ki müttefikler ittifakı sonradan düşmanın olursa büyük sıkıntı oluyor.
  • Tabii komşu ülkelerinde lastik, petrol gibi kaynaklar varsa savaşarak da alabilirsin.
  • Ulusal odakların başlangıçta ülkeyi geliştirme odaklı olsun. Örneğin sivil,asker fabrika ekleyen odakları gitmeni öneririm.
  • Ama eğer ben savaş istiyorum, topraklarımı genişletmek istiyorum diyorsan politikalara gitmelisin ve olabildiğince hızlı bir şekilde taraf değiştirmelisin (faşist veya komünist) dünya tansiyonu %25'i geçmeden büyüye bildiğin kadar büyü. Sonra saten müttefikler garanti ediyor diğer ülkeleri.
ben her oyunu böyle oynarım fakat bu oyuna girdiğimde ekrana bakmaktan başka hiçbirşey yapamadım nasıl savaşıyoz zaman nasıl geçiyor biz kimiz falan kaldım böyle xd

Geri
Yukarı