Hearts of Iron IV Türkiye manpower sorunu

Oyun sonlarında olmayan her dünya savaşı keyifsiz oluyor. Hazır değilsin, askerin yok, hatta ülkelere belki sınırın bile yok. 1942-1943 öncesi gerçekleşen her dünya savaşı keyifsiz geliyor bana.
Türkiye'yle dünya savaşına girdiğimde 40 askeri fabrikam, 900 civarı uçağım, 48 saldırı 61 savunma ordum vardı. Saldırı ordumdaki her birlikte 4 support birimi ve fazladan 2 artillery birliği ekliydi. Sovyetleri ittiriyordum Kafkaslarda. Yıl da 1941'di. Erkenden Yunan ve Bulgar'ı alman lazım gelişmek istiyorsan. Ben Yunan'ı aldığımda yıl 38 civarıydı. Atatürk seçimleri gelir gelmez emekliye ayırdım, emekliye ayrıldığı gibi de faşist oldu ülke. Faşist olduğu gibi de justify attım Yunan'a.

Türkiye'yle dünya savaşına girdiğimde 40 askeri fabrikam, 900 civarı uçağım, 48 saldırı 61 savunma ordum vardı. Saldırı ordumdaki her birlikte 4 support birimi ve fazladan 2 artillery birliği ekliydi. Sovyetleri ittiriyordum Kafkaslarda. Yıl da 1941'di. Erkenden Yunan ve Bulgar'ı alman lazım gelişmek istiyorsan. Ben Yunan'ı aldığımda yıl 38 bile olmamıştı galiba. Atatürk seçimleri gelir gelmez emekliye ayırdım, emekliye ayrıldığı gibi de faşist oldu ülke. Faşist olduğu gibi de justify attım Yunan'a.
Ben faşist olduktan sonra justify attığım her zaman İngiltere orada bitiyor. Garanti atıyor savaş açamıyorum. Açarsam da dünya savaşı çıkıyor.

Ben faşist olduktan sonra justify attığım her zaman İngiltere orada bitiyor. Garanti atıyor savaş açamıyorum. Açarsam da dünya savaşı çıkıyor.
İlk justify'a bir şey demiyorlar, 2. veya 3. atışında garanti atıyorlar. Ben 3 kere bu şekilde TR oynadım, 2'sinde de Yunan ve Bulgar'ı 38 yılında justify atarak aldım. 1 seferde sadece İngiliz garanti attı.

İlk justify'a bir şey demiyorlar, 2. veya 3. atışında garanti atıyorlar. Ben 3 kere bu şekilde TR oynadım, 2'sinde de Yunan ve Bulgar'ı 38 yılında justify atarak aldım. 1 seferde sadece İngiliz garanti attı.
Keşke bana da böyle olsa. Yunan'a ne zaman justify atsam ilk olsa bile orada bitiyorlar ve garanti atıyorlar.

Çünkü hatırladığım kadarıyla, dünya tansiyonu belirli bir seviyeyi geçince İngiltere ve Fransa, justify atılan ülkelere garantörlük atıyor.

Keşke bana da böyle olsa. Yunan'a ne zaman justify atsam ilk olsa bile orada bitiyorlar ve garanti atıyorlar.
Erkenden harekete geçmen lazım. Diyorum ya ben Justify attığımda yıl 37 oluyor, savaş çıkana kadar 38 oluyor. Gecikirsen olmaz.

İşgal edilen topraklar kısmına gelip işgal ettiğiniz ülkelerdeki direnişi ''kibar'' konumuna getirirseniz
biraz daha insan gücü kazanabilirsiniz. Ben hep yaparım.

Kara doktrinlerinde insan gücü için mobil savaş doktrinine veya toplu taarruz doktrinine gitmelisiniz.
Çünkü diğer doktrinler maalesef insan gücü sağlamıyorlar.

Mobil savaş doktrininde insan gücü kazanmak için ağacın ikinci dalından soldaki kısmı seçmeniz gerekli, böylece %3+%2 olacak şekilde toplam %5 askere alınabilir nüfus kazanacaksınız.

Toplu taarruz doktrinine giderseniz tek seferde %5 askere alınabilir nüfus kazanacaksınız. Bunun için ise dalın sağ tarafına gitmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı