Hearts of Iron IV Türkiye manpower sorunu

İşgal edilen topraklar kısmına gelip işgal ettiğiniz ülkelerdeki direnişi ''kibar'' konumuna getirirseniz
biraz daha insan gücü kazanabilirsiniz. Ben hep yaparım.

Kara doktrinlerinde insan gücü için mobil savaş doktrinine veya toplu taarruz doktrinine gitmelisiniz.
Çünkü diğer doktrinler maalesef insan gücü sağlamıyorlar.

Mobil savaş doktrininde insan gücü kazanmak için ağacın ikinci dalından soldaki kısmı seçmeniz gerekli, böylece %3+%2 olacak şekilde toplam %5 askere alınabilir nüfus kazanacaksınız.

Toplu taarruz doktrinine giderseniz tek seferde %5 askere alınabilir nüfus kazanacaksınız. Bunun için ise dalın sağ tarafına gitmelisiniz.
Türkiye Mobile Warfare gidecek kadar güçlü askeri sanayiye sahip değil.
Türkiye'de manpower sorununu çözemezsiniz.
40 Width'lik 60-70 Bölük ordu kurmaya çalışıyorum 1945'e kadar, ardından hava ve donanma basıyorum manpower 0'larda geziyor zaten.

Türkiye Mobile Warfare gidecek kadar güçlü askeri sanayiye sahip değil.
Türkiye'de manpower sorununu çözemezsiniz.
40 Width'lik 60-70 Bölük ordu kurmaya çalışıyorum 1945'e kadar, ardından hava ve donanma basıyorum manpower 0'larda geziyor zaten.
katılıyorum. Ben zaten destek ekipmanı üretmekle uğraşmamak için gözcü bölüğü, bakım bölüğü vb. koymuyorum ama öyle bile ekipman eksiği bitmiyor. Sanayi pert, adam akıllı kaynak yok.
Siz ülkeyi adam edene kadar Almanya ile İtalya çoktan parsayı topluyorlar bile.

Türkiye'de faşist olmadan oynamanız çok zor. Çünkü manpower çok zor gelişicek, komünist'tede aynı şekil. Faşisti herkesin sevmesinin sebebi de manpower. Neden 1940'a kadar 1 tane Yunanistan veya Bulgaristan'ı almıyorsunuz anlamadım orasını. Veya Irak?

Türkiye'de faşist olmadan oynamanız çok zor. Çünkü manpower çok zor gelişicek, komünist'tede aynı şekil. Faşisti herkesin sevmesinin sebebi de manpower. Neden 1940'a kadar 1 tane Yunanistan veya Bulgaristan'ı almıyorsunuz anlamadım orasını. Veya Irak?
Irağı bazen bende alamıyorum. Cephe çok küçük olunca kolay savunuyorlar.

Edit: Genelde 30 combat width ile oynarım.
1604225911649.png

Bende mi hata var? Bir şeyler eksik mi gidiyor da Manpower bu kadar yüksek değerde? Ben neredeyse her Türkiye oynadığımda böyle yapıyorum ve Sovyetler Birliği'ni Asya'dan gelip yatırıyorum. Dediğinizi yanlış anlamış olabilirim ama Türkiye'de 40 width basmak için yılın 40 41 olması lazım. Ben 39'da 30'u basamıyorum 24'te kalıyor.
1604226186331.png
Bu da Road to 56'dan bir görüntü. Hatırladığım kadarıyla sadece puan hilesi yapmıştım.

Son düzenleme:
Edit: Genelde 30 combat width ile oynarım.
Eki Görüntüle 722519
Bende mi hata var? Bir şeyler eksik mi gidiyor da Manpower bu kadar yüksek değerde? Ben neredeyse her Türkiye oynadığımda böyle yapıyorum ve Sovyetler Birliği'ni Asya'dan gelip yatırıyorum. Dediğinizi yanlış anlamış olabilirim ama Türkiye'de 40 width basmak için yılın 40 41 olması lazım. Ben 39'da 30'u basamıyorum 24'te kalıyor.
Eki Görüntüle 722523Bu da Road to 56'dan bir görüntü. Hatırladığım kadarıyla sadece puan hilesi yapmıştım.
Hocam bu görünüş modu hangi mod acaba?

Non Core manpower modunu indir sonra 1939 gibi yunana savaş hedefi başlat tavsiyem savaş hedefi kısaltan moduda kurman en önemli kısım arkana İngiliz garantörlügünü al ilişkini hep yüksek tut yunanı kesince 100-200K manpower gelecek yunanla beraber Romanya gelecek bulagara savaş hedefi başlat bulgarı kes romanı kes 600-700K manpower ve yanında fabrika ekipman cabası bessarbia Moldovya gibi yerleri alma yoksa sovyetler sana giriyor 40-41 gibi yunana çıkartma ile çık sonra Edirne'den ittir.

Non Core manpower modunu indir sonra 1939 gibi yunana savaş hedefi başlat tavsiyem savaş hedefi kısaltan moduda kurman en önemli kısım arkana İngiliz garantörlügünü al ilişkini hep yüksek tut yunanı kesince 100-200K manpower gelecek yunanla beraber Romanya gelecek bulagara savaş hedefi başlat bulgarı kes romanı kes 600-700K manpower ve yanında fabrika ekipman cabası bessarbia Moldovya gibi yerleri alma yoksa sovyetler sana giriyor 40-41 gibi yunana çıkartma ile çık sonra Edirne'den ittir.
Düz oynuyorum hocam oynanışı kolaylaştıracak modları sevmiyorum.
Hocam İran'ı aldım, Irak'ı aldım Afganistan'ı aldım Suudi Arabistan'ı aldım ama manpower 0.

Hocam bu görünüş modu hangi mod acaba?
İkisi farklı hocam hangisi?
Düz oynuyorum hocam oynanışı kolaylaştıracak modları sevmiyorum.

Hocam İran'ı aldım, Irak'ı aldım Afganistan'ı aldım Suudi Arabistan'ı aldım ama manpower 0.
Ortadoğu-Asya ülkelerine 41’de gireceksin. Bende mi acaba manpower olarak bir şey var :F Direk 37 sonu ya da 38 başlangıcı faşist olursan manpower akıcak zaten.
Ve 2. doktrine gidin. Çünkü türkiyede top ağırlıklı oynamak daha iyi olucak.

Yeni konular

Geri
Yukarı